REKLAMA

LESKO. W centrum miasta runęła choinka. Wandale czy pechowy montaż? (ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, na Placu Pułaskiego w centrum Leska, runęła przyozdobiona choinka będąca częścią świątecznego wystroju miasta. Sprawa, choć wydaje się błaha, wywołała sporo emocji. – Wszystko rozumiem, ale takiego aktu wandalizmu chyba nikt się nie spodziewał i to w okresie świątecznym – napisał w mediach społecznościowych burmistrz Leska Adam Snarski. Inni dopatrują się innej przyczyny opadnięcia drzewka. Zwracają uwagę na możliwość pechowego zainstalowania choinki w stojaku.


grafika poglądowa (Red., Adam Snarski – Fb)

Do incydentu doszło w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. O poranku, mieszkańcy Leska, na Placu Pułaskiego w centrum miasta, zauważyli leżącą na betonie choinkę, która jeszcze dzień wcześniej przypominała o wyjątkowym czasie i była jednym z elementów świątecznego wystroju Leska.

Zdjęcia pojawiły się w mediach społecznościowych. Jedni w zdarzeniu upatrywali błędów przy montażu choinki, inni zdawali się nie mieć wątpliwości, że to celowe działanie o charakterze chuligańskim.

Sprawę opisał na swoim profilu burmistrz Adam Snarski.

Wszystko rozumiem, ale takiego aktu wandalizmu chyba nikt się nie spodziewał i to w okresie świątecznym. Do tego doprowadza nienawiść i hejt. Z tym, że tym razem mogło się to skończyć tragicznie. Widać na zdjęciach, że choinka została celowo podcięta. Dookoła leżą jeszcze troty. Sprawa została zgłoszona na policję. LPK usuwa to co z niej zostało… – czytamy w krótkim komunikacie.

Do wiadomości gospodarz Leska załączył fotografie. Publikujemy je poniżej. W galerii również zdjęcia wykonane przez naszą redakcję (100-110).

Do sprawy wrócimy.

AKTUALIZACJA:

Filmik z montażu choinki zamieszczony na profilu Miasta i Gminy Lesko 1 grudnia br. na Facebooku.

foto galeria w nagłówku: Red.

źródło: Red., Adam Snarski – Fb, Miasto i Gmina Lesko – Fb

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Zawodnik Samuraj Trans-San Sanok z medalem Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie Olimpijskim! (ZDJĘCIA)


foto: materiały nadesłane


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


27-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym: