REKLAMA

LESKO24.PL: Ponad 1,5 kg marihuany w domowych warunkach (ZDJĘCIA)

LESKO24.PL / PODKARPACIE. Funkcjonariusze zabezpieczyli susz roślinny o wadze ponad 1,5 kilograma. Środki odurzające znaleziono w prywatnym domu w Postołowie. Mężczyzna podejrzany o nielegalną uprawę odpowie przed sądem.

1 września policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz funkcjonariusz, po uprzednio otrzymanej informacji o nielegalnej plantacji konopi indyjskich, postanowili to sprawdzić. Do czynności służbowych zaangażowano także funkcjonariusza z Zakładu Karnego w Uhercach Mineralnych. Towarzyszył mu pies szkolony do wykrywania narkotyków.

1

Podczas akcji ujawniono 1614 g marihuany, która znajdowała się na prywatnej posesji w Postołowie. Zabezpieczono również liczne przedmioty służące do prowadzenia plantacji konopi indyjskich w domowych warunkach. Uprawę prowadzono w dwóch zaadaptowanych do tego pomieszczeniach. Na posesji nie było osoby odpowiedzialnej za plantację.

Policjanci Wydziału Kryminalnego w piątek 2 września zatrzymali 19-latka, który jest podejrzany o prowadzenie nielegalnej uprawy konopi indyjskich, posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz urządzeń służących do ich wytwarzania.

Prowadzone są czynności procesowe odnośnie wyjaśnienia popełnionych przestępstw. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

 

 

KPP Lesko

foto: KPP Lesko

02-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: