REKLAMA

LESKO24.PL: Upadek paralotniarza. Ranny trafił helikopterem do szpitala w Rzeszowie

LESKO24.PL / PODKARPACIE. Podczas lądowania w miejscowości Stefkowa, paralotniarz spadł na ziemię. Pomogła mu kobieta, która wezwała pomoc. Ranny 51-letni mieszkaniec Rzeszowa został przetransportowany helikopterem do szpitala wojewódzkiego. Mężczyzna był trzeźwy. 

Wczoraj około godz. 14, dyżurny leskiej komendy został poinformowany o wypadku paralotniarza. Do zdarzenia doszło w miejscowości Stefkowa. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 51-letni mieszkaniec Rzeszowa, przy podchodzeniu do lądowania na łące w rejonie przystanku autobusowego, wpadł w wiry powietrzne, co spowodowało złożenie się skrzydła paralotni. Nie mając siły nośnej paralotniarz spadł z wysokości 7 metrów.

51-letni mężczyzna po upadku wstał i szedł w kierunku drogi głównej, aby ustalić miejscowość, w jakiej się znajduje. Zauważył, że drogą jedzie kobieta na rowerze i poprosił ją o pomoc. Mieszkanka Stefkowej bez wahania zawiadomiła służby, aby pomóc poszkodowanemu.

Mężczyzna został przetransportowany helikopterem do Szpitala Wojewódzkiego w Rzeszowie z podejrzeniem urazu kręgosłupa. 51-latek był trzeźwy. Posiadał stosowne uprawnieni do lotów paralotnią od marca tego roku. Okoliczności wypadku bada policja.

mercury-875397_960_720

KPP Lesko

25-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: