REKLAMA

,,Leśne ślady wiary”. Wystawa w Zespole Szkół Leśnych (ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. Kilkadziesiąt prac artystów z Polski i Słowacji biorących udział w jesiennym plenerze malarskim pod hasłem „Leśne ślady wiary” można oglądać na wystawie w auli Zespołu Szkół Leśnych w Lesku. Wernisaż odbył się 19 listopada.

Zebranych przywitał Bogusław Famielec, dyrektor RDLP w Krośnie, zaś tematykę pleneru przybliżył uczestnikom Adam Pałacki, prezes Fundacji Malarstwa Polskiego, która była głównym organizatorem tego wydarzenia artystycznego.

Prezentowane na wystawie obrazy są artystycznymi wizjami kapliczek, które w trakcie pleneru pokazywali artystom leśnicy z nadleśnictw: Baligród, Komańcza i Lesko.

Zarówno plener, jak i wystawa są dobrą okazją do promowania leśnych atrakcji regionu, a do nich niewątpliwie należą leśne kapliczki o ciekawej przeszłości, będące często ważnym śladem po wydarzeniach sprzed lat – zaznaczył dyrektor Famielec.

Ekspozycja czynna będzie dla wszystkich chętnych, grupy zorganizowane możemy przyjmować również po godzinach pracy szkoły – deklarowała Jadwiga Szylak, dyrektor ZSL w Lesku.

W wernisażu wzięli udział m.in. nadleśniczowie z terenu RDLP w Krośnie, uczniowie Liceum Plastycznego w Lesku i młodzi adepci leśnictwa. Wśród gości spotkania był również Michał Rybarczyk z firmy Tap sp. z o.o. z Leska, która sponsorowała pobyt artystów w Bieszczadach. Wydarzenie to wsparli również: Burmistrz Miasta Sanoka, REWA Wola Rafałowska, Caritas Myczkowce Diecezji Rzeszowskiej i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie.

Plener przebiegał pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego i Burmistrza Miasta Sanoka. Patronat medialny – Polskie Radio Rzeszów. Wystawa w Lesku potrawa do końca grudnia, potem zaś będzie prezentowana w galeriach BWA w różnych miejscach kraju.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcia: Jakub Miszczyszyn, ZSL w Lesku
źródło: RDLP w Krośnie

23-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: