REKLAMA

Mieszkańcy Ukrainy przyjeżdżają w Bieszczady do pracy

KROŚCIENKO / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krościenku w ramach kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców zatrzymali dwóch Ukraińców, którzy nielegalnie pracowali w jednym z gospodarstw rolnych w Krościenku.

Mężczyźni nie posiadali wymaganego zezwolenia na wykonywanie pracy na terenie naszego kraju. Do Polski wjechali na podstawie kart małego ruchu granicznego.

Obaj Ukraińcy w związku z nielegalnym wykonywaniem pracy otrzymali decyzję o zobowiązaniu do powrotu na Ukrainę, z jednoczesnym zakazem wjazdu na teren Polski przez okres jednego roku. Mężczyźni wczoraj (tj. 16 marca) wrócili do swojego kraju.

Kilka tygodni wcześniej funkcjonariusze SG z Placówki w Krościenku spotkali się z podobnym przypadkiem. Podczas przeprowadzonej kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców, ujawnili że w zakładzie mechanicznym na terenie Ustrzyk Dolnych nielegalnie zatrudniony jest 31 – letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna pracował jako mechanik choć nie posiadał wymaganego zezwolenia na wykonywanie jakiejkolwiek pracy na terenie Polski. Do naszego kraju wjechał również  na podstawie karty mrg. Ukrainiec otrzymał decyzję o zobowiązaniu do  powrotu z jednoczesnym zakazem wjazdu do Polski przez okres 1 roku.

Straż Graniczna przypomina, że cudzoziemcy posługujący się zezwoleniem mrg mogą przebywać tylko w strefie przygranicznej – tj. obszar sięgający nie dalej niż 30 km od linii granicy państwa.

Posiadanie przez obywateli Ukrainy zezwolenia na przekraczanie granicy w ramach mrg nie daje podstaw do podejmowania pracy w Polsce.

11934

źródło: BOSG

17-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: