REKLAMA

Mini Żabki i Bieszczadzkie Żabki zwycięzcami kolejnych Ogólnopolskich Festiwali (ZDJĘCIA)

LESKO, JEDLICZE / PODKARPACIE. Grupy Mini Żabki i Bieszczadzkie Żabki z Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku wzięły udział w VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych w Jedliczu. W Przeglądzie zaprezentowały się 32 zespoły taneczne w trzech kategoriach wiekowych.

Jury w składzie Grzegorz Tomaszewski – przewodniczący, Danuta Kamińska oraz Dorota Dudys-Stasik postanowiło przyznać I nagrodę dla zespołu Mini Żabki w kategorii od 7 do 11 lat, oraz I nagrodę dla zespołu Bieszczadzkie Żabki w kategorii 12-15 lat.

Radości nie było końca, gdy dzieci z obu zespołów odbierały medale stojąc na najwyższym podium. Mini Żabki zaprezentowały się w choreografii „Niepożądani goście” oraz w premierowym układzie „Wystrzałowa kukurydza”, Bieszczadzkie Żabki przedstawiły natomiast inscenizacje taneczne „Bitwa pod Grunwaldem” oraz „Sąsiadów”. Jurorzy wielokrotnie zwracali uwagę na wysoki poziom taneczny przeglądu.

Zanim wręczono nagrody podziękowania odebrali instruktorzy i choreografowie tańca, którzy w tym roku wykazali się dużą pomysłowością i niezwykłą wrażliwością, jak to na artystów przystało. Zespoły z Bieszczadzkiego Domu Kultury zostały przygotowane przez Małgorzatę Lis-Pasionek, Agnieszkę Lis i Alinę Lis, które są pomysłodawcami i choreografami również wszystkich choreografii. Każdy z uczestników otrzymał medal, a cały zespół duży puchar, który zasili gabloty znajdujące się w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku.

Niewiele później Żabki wyjechały na kolejny Festiwal, tym razem do Biłgoraja na IV Ogólnopolski Festiwal „Taneczne inspiracje”. Grupa Mini Żabek w swoim premierowym układzie „Jeżykowe przygody” zdobyła Główną Nagrodę w kategorii od 6 do 9 lat zwaną Nagrodą Specjalną oraz Nagrodę Jury Młodzieżowego. Sukces był tym większy, iż jest to nowa grupa i większość dzieci z grupy po raz pierwszy miała okazję zaprezentować się na Festiwalu przed ogromną publicznością. Dzieci jednak poradziły sobie wyśmienicie, co wzbudziło podziw jurorów oraz widowni.

Opiekunowie są dumni, że Żabki tak godnie reprezentują Lesko oraz całe Bieszczady, i że taniec za sprawą Żabek cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem.

11-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: