REKLAMA

„Mini Żabki” z Leska podbijają scenę w Krakowie i Pyskowicach! (ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. W ostatni weekend października grupa Mini Żabki i Foks z Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku pojechały do Krakowa na Ogólnopolski Festiwal Tańca „Kontrakcja”. Festiwal odbywał się w Nowohuckim Centrum Kultury. Grupa taneczna odniosła duży sukces.

Grupa taneczna jest prowadzona przez Alinę Lis, Małgorzatę Lis-Pasionek i Agnieszkę Lis. Mini Żabki spośród zakwalifikowanych 16 zespołów w kategorii od 7 do 11 lat zostały wyłonione do Koncertu Galowego, a po nim nagrodzone II nagrodą za układ „Niepożądani goście”, Foks natomiast za układ „Spotkanie przy studni” otrzymał wyróżnienie.

Kraków MIni Żabki

Kwalifikacja do udziału w tym wielkim Święcie Tańca odbywała się na podstawie nadesłanych płyt DVD.

Oba Festiwale odznaczały się bardzo wysokim poziomem technicznym, prezentowały się zespoły z całej Polski, dlatego jesteśmy tym bardziej szczęśliwi, że zespół z Leska jest w samej czołówce. Taniec Mini Żabek przedstawiający ząbki zmagające się z atakującą próchnicą wzbudził ogromną radość i zainteresowanie widowni, innych zespołów i jurorów. Jesteśmy dumni z naszych dzieci! – mówi Agnieszka Lis, opiekunka grupy.

Dagmara Grudniak ( jedna z tancerek zespołu Foks) przygotowała swój układ choreograficzny „ Pierwsze Kroki” do muzyki zadanej przez organizatora i tym układem zdobyła III miejsce w konkursie choreograficznym. Przed Koncertem Galowym dzieci z Mini Żabek uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Beatą Sarnowską – autorką książek dla dzieci. Dzieci, młodzież wraz z instruktorkami i opiekunami nocowały w Krakowie, a w sobotę grupa Mini Żabek wyjechała do Pyskowic na IV Ogólnopolski Festiwal Taneczny „Pląsy Dramy”.

Spośród 17 prezentacji w kategorii etiuda taneczne wdzięczne ząbki zachwyciły jurorów i tym samym otrzymały I miejsce. W tym czasie zespół Foks brał udział w Krakowie w warsztatach tanecznych organizowanych przez Stowarzyszenie Teatr Tańca DF Kraków. Warsztaty taneczne zawierały techniki tańca współczesnego oraz klasyki i koordynacji. Prowadzili je znani i cenieni choreografowie, pedagodzy tańca: Pan Marek Owczarek, Pani Milena Jurczyk oraz Pani Agata Moląg.

 

Mini żabki Pyskowice

materiały nadesłane

03-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: