REKLAMA

Młodzi lwowianie w PWSZ Sanok

SANOK / PODKARPACIE. W ramach współpracy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku z Edukacyjno-Metodycznym Centrum Oświaty we Lwowie w sanockiej uczelni w dniach 20–25 czerwca br. zrealizowano projekt „Język i kultura Polski”.

W ramach projektu w Sanoku zorganizowano obóz językowo-kulturowy dla młodzieży ze Lwowa. Uczestniczy wzięli udział w zajęciach z języka angielskiego, niemieckiego oraz polskiego. Ale to nie wszystko, dzięki dobrej woli dyrekcji sanockich instytucji kulturalnych, między innymi Muzeum Historycznego oraz Muzeum Budownictwa Ludowego, uczniowie mogli je nieodpłatnie zwiedzić. Brali udział także w wycieczkach i oprowadzaniu po mieście, a nieocenionym przewodnikiem był dla gości ze Lwowa dr Tomasz Chomiszczak. Po lekcjach języka i kultury dla odprężenia młodzież brała także udział w zajęciach sportowych – koszykówce, fitness.

Zwieńczeniem kończącego się tygodniowego projektu było wręczenie uczestnikom pamiątkowych dyplomów. Mamy nadzieję, że młodzi lwowianie wywiozą z pobytu w Sanoku także niezapomniane i same dobre wspomnienia.

30-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: