REKLAMA

Nadleśnictwo Lesko współpracuje z samorządami przy remontach i przebudowach dróg (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Nadleśnictwo Lesko wspólnie z Powiatem Leskim oraz Gminami Sanok, Solina i Zagórz wyremontowało i przebudowało 5 dróg.

Działając w oparciu o Zarządzenie nr 22 z dnia 7 czerwca 2017 roku Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych „W sprawie realizacji w Lasach Państwowych, z wykorzystaniem środków, związanych z funduszem leśnym, wspólnych przedsięwzięć jednostek organizacyjnych o charakterze infrastrukturalnym, mających związek z gospodarką leśną lub inną uprawnioną działalnością Lasów Państwowych, z uwzględnieniem zintegrowania tych przedsięwzięć z działalnością Lasów Państwowych w zakresie wspomagania administracji publicznej” Nadleśnictwo Lesko wspólnie z samorządami przeprowadziło kilka inwestycji drogowych.

Inwestorem wiodącym były samorządy. Łączna kwota przeznaczona na ten cel przez Nadleśnictwo Lesko w 2017 roku to około 254 000 zł.

Na przebudowę dwóch dróg przeznaczono środki związane z funduszem leśnym. Dzięki tym pieniądzom i wkładowi Starostwa Powiatowego w Lesku przebudowano drogę powiatową w Zwierzyniu.

Drugą drogę gminną w Zagórzu przebudowano współfinansując inwestycję wspólnie z Gminą Zagórz.

Wspólnymi siłami Nadleśnictwa i Gminy Sanok wyremontowano dwie drogi: jedną w Stróżach Małych, a drugą w Niebieszczanach.

W miejscowości Berezka remont drogi został wykonany dzięki Gminie Solina i Nadleśnictwu Lesko.

Rozpoczął się grudzień. Wszystkie wspólne inwestycje drogowe zostały zakończone w tym roku. Już niebawem powitamy nowy 2018 rok, a wraz z nim nowe zadania i nowe inwestycje.

Źródło: Nadleśnictwo Lesko

06-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: