REKLAMA

NASZ PATRONAT: „Z Kulturą w Bieszczady!” projekt kulturalno- edukacyjny w Uhercach Mineralnych

GMINA OLSZANICA / PODKARPACIE. Unikatowy projekt kulturalno-edukacyjny organizowany przez Fundację Krośnieńską im. Ignacego Paderewskiego. Imprezę zaplanowano na 30 sierpnia – 5 września. 

„Z Kulturą w Bieszczady!” to projekt w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kultura Dostępna. Wydarzenie dociera z różnorodną ofertą kulturalną w Bieszczady – terenu, pozbawionego bezpośredniego dostępu do instytucji kultury i artystycznych. W projekcie znajdują się: warsztaty taneczne, wokalne, bębniarskie, teatralne i mistrzowskie instrumentalne przeznaczone dla wybranych grup odbiorców: od dzieci najmłodszych przez młodzież, dorosłych, seniorów, a także profilowane dla uczniów szkół artystycznych.

Odbędą się także koncerty zespołów: Filatura di Musica, Matragona, Flores Rosarum oraz widowisko taneczno-muzyczne z udziałem tancerzy Baletu Dworskiego Cracovia Danza i solistów Karpackiej Orkiestry Barokowej w Zespole Szkół Publicznych w Olszanicy. Gościem specjalnym będzie znakomity klawesynista, organista i dyrygent o międzynarodowej sławie Patrick Ayrton, który zagra recital klawesynowy w Pałacu Biesa 30 sierpnia o godz. 19 na Inaugurację Podkarpackiej Letniej Akademii Muzyki. Zadanie wykorzystuje różne formy pracy z uczestnikami służące podnoszeniu ich kompetencji kulturowych i zachęcające do aktywnego uczestnictwa w kulturze jak również inspirujące zachowania twórcze umożliwiające zdobywanie nowych umiejętności. Koncerty w zabytkowych miejscach (kościół w Uhercach, Pałac Biesa w Olszanicy), popularyzuje również dziedzictwo narodowe oraz stanowi wspaniałą promocję Gminy Olszanica i Bieszczad.

Pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym projektu jest klawesynistka – Patrycja Domagalska-Kałuża od lat propagująca muzykę dawną w regionie podkarpackim. Absolwentka prestiżowego Konserwatorium Muzycznego w Hadze oraz stypendystka licznych kursów mistrzowskich w kraju i za granicą, tegoroczna laureatka konkursu MKiDN o stypendium „Młoda Polska”. Koncertuje w kraju i za granicą głównie jako kameralistka i wykonawca partii basso continuo. Była członkiem Barokowej Orkiestry Unii Europejskiej (EUBO) odbywając tournée po Europie. Współtworzy zespoły: Karpacka Orkiestra Barokowa, Filatura di Musica oraz Ensemble Barocum.

Koordynatorem projektu – Krystyna Magdziarczyk – manager kultury, z wieloletnim doświadczeniem w realizacji projektów kulturalnych (Fundacja Bieszczadzka, Urząd Marszałkowski, Kuratorium Oświaty), obecnie pracownik Urzędu Gminy Olszanica (Referat Oświaty, Kultury i Sportu).

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Zapraszamy!plakat uherce

ZOBACZ RÓWNIEŻ: NASZ PATRONAT: „Podkarpacka Letnia Akademia Muzyki” w Olszanicy

29-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: