REKLAMA

Otwarcie Ekopracowni OZE „ZIELONY KĄT EKOLOGA” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Myczkowie (ZDJĘCIA)

MYCZKÓW / PODKARPACIE. W ramach programu „Ekopracownie – zielone serce szkoły”, uczniowie ZSP w Myczkowie zyskali przyjazne miejsce do nauki i rozwijania zainteresowań z zakresu przedmiotów przyrodniczych, a także będą mieli możliwość poszerzania swojej wiedzy z zakresu odnawialnych źródeł energii.

Projekt budowy nowoczesnych ekopracowni w szkołach realizowany jest przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Ekopracownia OZE to inicjatywa, która narodziła się z idei promowania edukacji ekologicznej i świadomości odnośnie zagadnień związanych z energią odnawialną. Jest to miejsce, w którym uczniowie będą mieli okazję poznać różne źródła energii odnawialnej, takie jak energia słoneczna, wiatrowa i hydroenergia, oraz zrozumieć, jak działają i jak mogą przyczynić się do ochrony naszej planety.

Szkoła w Myczkowie jest jedyną taką szkołą w Gminie Solina, której udało się pozyskać 75 tys. złotych na modernizację sali oraz zakup pomocy dydaktycznych takich jak m.in.: autka z napędem wodorowym, zestawy doświadczalne, profesjonalne mikroskopy badawcze, liczne modele demonstracyjne, zestawy do badania powietrza, mierniki do pomiarów środowiskowych. Ekopracownia OZE w Myczkowie, to miejsce z którego będą mieli możliwość skorzystania również uczniowie innych szkół uczestnicząc w zorganizowanych warsztatach.

Dla naszej szkoły, otwarcie Ekopracowni ma wiele korzyści. Po pierwsze, stwarza to możliwość kształtowania świadomości ekologicznej wśród uczniów. Daje im ono okazję do zrozumienia, że istnieje wiele bardziej przyjaznych dla środowiska alternatyw wytwarzania energii. Po drugie, to także sposób na zaangażowanie uczniów w projekty związane z energią odnawialną, co może prowadzić do rozwoju ich zainteresowań zawodowych.

Uroczystego otwarcia Ekopracowni w dniu 29 września 2023 dokonali Wójt Gminy Solina Pan Adam Piątkowski, Prezes WFOŚiGW w Rzeszowie Pan Adam Skiba oraz Dyrektor ZSP w Myczkowie Pani Joanna Kapalska. Całe wydarzenie swoimi prelekcjami uświetnili Pan Kazimierz Nóżka – Leśniczy Leśnictwa Polanki oraz Pan Piotr Walko, dyrektor techniczny PGE. Nie zabrakło również występów artystycznych naszych uczniów i słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Rodziców.

materiały nadesłane


03-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym: