REKLAMA

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku po raz czwarty „Uczelnią Liderów”! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 28 czerwca 2018 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się uroczysta Gala VIII edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów – 2018”. W trakcie uroczystości przedstawiciele uczelni z całej Polski odebrali certyfikaty i statuetki przyznane w uznaniu wysokiej jakości kształcenia oraz prowadzenia studiów zgodnie z potrzebami współczesnego rynku pracy. Miło nam poinformować, że po raz czwarty ten zaszczytny tytuł i certyfikat „Uczelnia Liderów” otrzymała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Grodka w Sanoku!

Nagrodę w imieniu rektor dr Elżbiety Cipory, docent PWSZ odebrał pracownik Biura Karier, Promocji i Współpracy Wojciech Pajestka.

Jak podkreślała Grażyna Kaczmarczyk, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa – „Pozytywny wynik certyfikacji to efekt najwyższej oceny dla nowatorskich działań programowych i organizacyjnych wyróżnionych uczelni bądź wydziałów, ukierunkowanych na kształcenie zgodne z oczekiwaniami pracodawców, wyposażanie absolwentów w unikatowe umiejętności i kompetencje oraz budowanie wielokierunkowych i efektywnych relacji z otoczeniem zewnętrznym, w tym zwłaszcza z otoczeniem gospodarczym”.

W ramach tegorocznej edycji programu nasza uczelnia otrzymała także wyróżnienie „Primus” – przyznawane szkołom wyższym, które w procedurze certyfikacyjnej uzyskały najwyższą liczbę punktów rankingowych.

O przyznaniu certyfikatu „Uczelnia Liderów” decyduje komisja recenzentów złożona z wybitnych przedstawicieli świata polskiej nauki, którzy specjalizują się w problematyce zarządzania szkolnictwem wyższym, rozwoju systemu edukacji i rynku pracy. W Komisji zasiadają m.in.: prof. zw. dr hab. Dariusz Rot, prof. zw. dr hab. Piotr Wilczek, prof. UE dr hab. Zbigniew Widera, prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk, prof. UE dr hab. Maciej Mitręga, prof. UP dr hab. Krzysztof Czekaj.

To już kolejne duże wyróżnienie dla uczelni w mijającym roku akademickim. Przypomnijmy, że wcześniej, na podstawie indywidualnych protokołów oceny, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego podjął decyzję o przyznaniu 78 stypendiów doktorantom i 645 stypendiów studentom. W tej grupie studenckiej znalazły się trzy studentki Państwowych Wyższych Szkól Zawodowych. Dwie z nich – Ewa Bujalska i Amelia Piegdoń, to studentki naszej uczelni.

źródło: PWSZ Sanok / materiały nadesłane

02-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: