REKLAMA

Pierwszy taki kierunek w kraju! Łączy nauki rolnicze, ekonomiczne oraz zarządzanie

SANOK / PODKARPACIE. W roku akademickim 2015/2016 zostanie uruchomiony nowy kierunek, 3,5-letnich studiów inżynierskich o profilu praktycznym: GOSPODARKA ZASOBAMI NA OBSZARACH WIEJSKICH o specjalnościach: menadżer spółdzielczości i lider samorządu.

Jest to unikatowy, pierwszy w kraju kierunek o profilu międzydyscyplinarnym łączący nauki rolnicze, ekonomiczne oraz zarządzania.

Szeroko pojęta gospodarka zasobami na obszarze gminy to podstawa jej zrównoważonego rozwoju i zintegrowania różnorodnej działalności. Również odnowa ruchu spółdzielczego wymaga menadżerów wyposażonych w wiedzę nawiązującą, z jednej strony do chlubnych przedwojennych tradycji, a z drugiej do nowoczesnych rozwiązań państwa zachodnich.

Zadanie te będzie realizować wykształcona, młoda kadra, po praktykach i stażach w takich krajach jak Francja, Holandia, Dania czy Norwegia. W państwach tych samorząd stanowi wzorzec europejski, a spółdzielczość wnosi istotny udział w tworzeniu dochodu narodowego.

Prac_prod_roslinnej_209_2

W zależności od specjalności, studia umożliwią pracę w różnych formach spółdzielczości tj. bankowej, socjalnej, mleczarskiej i ogrodniczej oraz organach samorządu od gminnego przez powiatowy do wojewódzkiego.

Prac_botan_13_01_29_5

materiał nadesłany

14-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: