REKLAMA

Pies ugryzł 8-letnią dziewczynkę

Policja z Leska przyjęła zgłoszenie o pogryzieniu dziecka przez psa. 8-letnia dziewczynka jadąc rowerem przewróciła się, wtedy prowadzony na smyczy pies ugryzł ją w nogę. Dziecko trafiło do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

W środę około godz.19.30 dyżurny policji został poinformowany o pogryzieniu dziecka przez psa. Na miejscu policjanci ustalili, że 8-letnia dziewczynka jeździła na rowerze przed blokiem, na jednym z osiedli w Lesku. Nagle dziecko straciło równowagę i upadło. Wtedy pies rasy amstaf, prowadzony na smyczy przez właścicielkę, ugryzł dziewczynkę w nogę. Pies nie miał założonego kagańca.

Dziewczynkę przewieziono do szpitala w Rzeszowie. Policjanci ustalili, że pies był szczepiony. Trwają czynności, które pozwolą na wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia.

Policja przypomina:

Obowiązki właściciela psa reguluje polskie prawo. Zgodnie z art. 77 Kodeku Wykroczeń: Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany. Zwykłe lub nakazane środki ostrożności to pojęcie szerokie i obejmuje ono odpowiedni nadzór nad zwierzęciem, ogrodzenie posesji oraz wyprowadzanie na smyczy, a jeśli wymaga tego zachowanie psa – zakładanie kagańca.

22-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: