REKLAMA

Piotr Uruski członkiem Sejmowej Komisji Infrastruktury

Poseł ziemi sanockiej Piotr Uruski kilka dni temu został członkiem Sejmowej Komisji Infrastruktury. Jest to jedna z ważniejszych komisji w Sejmie. – To ważne dla naszego regionu z uwagi na zaniedbania w infrastrukturze drogowej i kolejowej – podkreśla poseł.

Od teraz Piotr Uruski będzie pracował w trzech komisach: sportu, infrastruktury oraz regulaminowej immunitetowej i spraw poselskich.

– Do tej pory praca w Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki przyczyniła się do skutecznego zabiegania o to, aby sanockie Centrum Rehabilitacji i Sportu (baseny) znalazło się na liście 32 inwestycji, strategicznych dla rozwoju sportu w Polsce – wyjaśnia poseł ziemi sanockiej.

W związku z tym, dr Piotr Uruski od początku pracy poselskiej zabiegał o to, aby być także członkiem Sejmowej Komisji Infrastruktury. Niestety liczba miejsc była naturalnie ograniczona. Po pojawieniu się wakatu, otworzyły się drzwi właśnie dla naszego posła.

– Potrzeby infrastrukturalne naszego regionu są ogromne. Chcę wspierać działania związane z rozwojem kolei, o które zabiega środowisko z naszego regionu. Z pozycji członka komisji infrastruktury będzie mi zdecydowanie łatwiej śledzić prace i trzymać rękę na pulsie, w sprawach związanych z budową obwodnicy Sanoka, która to jest inwestycją rządową. Ważne jest ponadto systematyczne wsparcie dla remontów dróg krajowych na terenie Sanoka, takich jak na przykład ulica Lipińskiego oraz miejsc zgłaszanych przez samorządy i mieszkańców powiatów: sanockiego, brzozowskiego, leskiego i bieszczadzkiego, a dotyczących przebudowy dróg krajowych lub budowy odcinków chodników przy tych drogach – wylicza poseł Uruski.

red.

w ławach rządowych 1

27-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: