REKLAMA

Podkarpaccy celnicy wicemistrzami Polski w biegach długodystansowych (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. XXXVII Półmaraton Wiązowski to wyjątkowe wydarzenie w kalendarzu biegowym. W Wiązownej odbywają się również Mistrzostwa Polski funkcjonariuszy celno-skarbowych w biegach długodystansowych. Zaszczytne drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej wywalczyli funkcjonariusze z Podkarpacia.

5 marca br. punktualnie o godzinie 12:00 w Wiązownej rozpoczął się bieg główny na dystansie 21,0975 km. Wśród 1385 biegaczy, którzy ustawili się na linii startu nie zabrakło funkcjonariuszy celno-skarbowych. Na tym dystansie bezkonkurencyjny był Jacek Wasylów z Oddziału Celnego Kolejowego Przemyśl-Medyka, który trasę półmaratonu pokonał w doskonałym czasie 1:26:07, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski. Zaszczytne trzecie miejsce „wybiegał” również nasz funkcjonariusz Marcin Wójcik z Oddziału Celnego w Krościenku.

Kwadrans później (12:15) rywalizację na dystansie 5 km rozpoczęło 708 biegaczy, wśród nich również funkcjonariusze celno-skarbowi. Do zdobycia mistrzowskiego tytułu na tym dystansie nasza funkcjonariuszka Weronika Biała z Oddziału Celnego w Medyce potrzebowała zaledwie 21 min i 55 sek. Doskonałą formę zaprezentował również Piotr Duch z Oddziału Celnego Kolejowego Przemyśl-Medyka zajmując 3 miejsce w kategorii mężczyzn 50+.

Cenne punkty dla drużyny wywalczyli również Iwona Rzeźniczek (IAS) oraz Radek Duszczak z Oddziału Celnego w Korczowej.

Doskonała forma całej naszej biegowej drużyny pozwoliła na zdobycie zaszczytnego tytułu wicemistrza Polski funkcjonariuszy celno-skarbowych w biegach długodystansowych.

materiał nadesłany

07-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: