REKLAMA

Policja rozdaje odblaski mieszkańcom gminy Lesko

LESKO / PODKARPACIE. Prawie tysiąc odblaskowych samozaciskowych opasek na rękę rozdali mieszkańcom gminy Lesko dzielnicowi pełniący służbę na jej terenie. Podczas spotkań z lokalną społecznością policjanci przypominali mieszkańcom o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku.

Wczoraj zakończyła się seria zebrań wiejskich, na których mieszkańcy gminy Lesko wybierali swoich sołtysów. Na spotkaniach z lokalną społecznością pojawiali się również policjanci. Dzielnicowi przypominali mieszkańcom wiosek, w których pracują o przepisach ruchu drogowego m.in. o konieczności noszenia po zmroku elementów odblaskowych. Informowali, że przepis dotyczy dróg poza terenem zabudowanym, jednak dla własnego bezpieczeństwa warto nosić odblaski wszędzie- dzięki temu, że jesteśmy dobrze widoczni, jesteśmy również bardziej bezpieczni.

Dzięki Burmistrz Miasta i Gminy Lesko, która zakupiła dla mieszkańców praktyczne samozaciskowe odblaskowe opaski na rękę, funkcjonariusze mogli nie tylko mówić o ich użyteczności, ale i rozdać je obecnym na zebraniach. W trzynastu spotkaniach sołeckich uczestniczyło prawie tysiąc mieszkańców i do tylu też trafiły odblaski.

źródło: KPP Lesko

11-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: