REKLAMA

Policjanci na spotkaniu z młodzieżą w Rajskiem (ZDJĘCIA)

GMINA SOLINA / PODKARPACIE. Lescy policjanci odwiedzili dzieci wypoczywające w Bieszczadach. Przypomnieli najmłodszym nie tylko jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, ale także w górach i na drogach. Razem z policjantami w spotkaniu uczestniczył wilczek „Wyjek”, który rozdał dzieciom upominki.

619482919

Dzisiaj policjanci z Leska na zaproszenie wychowawców kolonii dziecięcej,odwiedzili Ośrodek Wypoczynkowy Caritas w Rajskiem. Podczas spotkania z dziecmi i młodzieżą funkcjonariusze przypomnieli o najważniejszych zasadach bezpiecznego, letniego wypoczynku, o tym, jak zachować się w górach, nad wodą i w pobliżu dróg. Zwrócili uwagę na zagrożenia z jakimi mogą się spotkać młodzi ludzie, oraz jakie konsekwencje, nie tylko prawne mogą się z tym wiązać. W spotkaniu uczestniczył wilczek „Wyjek”, który rozdał dzieciom opaski odblaskowe i ulotki „Bezpieczne Wakacje”.
1382762368
Młodzi słuchacze byli zainteresowani, jak wygląda praca policjantów w górach i nad wodą. Mieli również okazję obejrzeć radiowóz i sprzęt policyjny.
Celem takich spotkań jest popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej w zakresie bezpiecznego wypoczynku w Bieszczadach. Ta inicjatywa jest skierowana głównie do dzieci i młodzieży, ale również do rodziców i ich opiekunów.
2037605287
KPP Lesko
10-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Poprzedni artykuł:
«