REKLAMA

Policjanci z Leska przebadali 50 kierowców. Złapali jednego nietrzeźwego

LESKO / PODKARPACIE. W poniedziałek policjanci z Leska prowadzili działania „Alkohol i narkotyki”. Efektem tych akcji było skontrolowanie stanu trzeźwości 50 kierujących. Jeden z przebadanych kierowców prowadził samochód będąc w stanie nietrzeźwości.

W poniedziałek od godz. 6 na terenie powiatu leskiego policjanci prowadzili działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”, których celem jest wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących lub tych, którzy prowadzą pod wpływem środków odurzających. W działaniach tych uczestniczyło 8 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lesku.

Podczas działań policjanci ustawili 12 punktów kontrolnych, w których w sumie skontrolowali 50 kierujących. Ujawnili jednego kierowcę, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu 33-latka okazało się, że ma 0,85 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa, jakim jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi za nie kara pozbawienia wolności do 2 lat.

1

źródło: KPP Lesko

09-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: