REKLAMA

„Polska – mój Dom, moja Ojczyzna”. Festiwal utworów patriotycznych! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W dniu 22 listopada 2023 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Sanoku odbył się Wojewódzki Festiwal Utworów Patriotycznych i Historycznych. To element projektu realizowanego przez Stowarzyszenie projektu, w ramach program Wsparcia Edukacji – Moduł Patriotyczny Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Projekt pt. „Polska – mój Dom, moja Ojczyzna. Wydarzenia artystyczne i edukacyjne wspierające wychowanie patriotyczne, edycja II” zakładał realizację wydarzeń artystycznych i edukacyjnych promujących – szczególnie wśród dzieci i młodzieży, wartości patriotyczne.

W ramach projektu – zgodnie z założeniami odbyły się następujące wydarzenia:

* II Wojewódzki Festiwal Utworów Patriotycznych i Historycznych przeznaczony dla dzieci i młodzieży oraz zespołów muzycznych promujących swoją twórczością postawy patriotyczne, polską kulturę i wychowanie w duchu katolickim (odbył się w sali koncertowej PSM I i II st. w Sanoku, ul. Podgórze 25, w godz. 11:00 – 15:00). W konkursie udział wzięło 58 uczestników – uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych woj. podkarpackiego

* Koncert Utworów Patriotycznych w wykonaniu dzieci i młodzieży zrzeszonej w Młodzieżowym Zespole Wokalnym SOUL (odbył się w kościele farnym pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku, ul. Grzegorza 5 (18 listopada 2023, godz. 19:00).

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki na podstawie umowy nr MEiN/2023/DPI/2842

fot. KA EM Studio – Emilia Kot

źródło: materiały nadesłane


24-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym: