REKLAMA

Pomóżmy chorej matce z Leska! Akcję wsparł „Caritas” – można wpłacać 1% podatku

SANOK / PODKARPACIE. Zbiórka na operację w Barcelonie, która może uzdrowić Grażynę Leśniak z Leska trwa zaledwie od kilku dni. List jej córki Andżeliki poruszył serca wielu ludzi. Na utworzone specjalnie dla niej konto w Fundacji Czas Nadziei trafiło już ponad 100 wpłat na kwotę ok. 4 tys. zł.

– Tu chodzi o coś więcej niż pieniądze – podkreśla Rafał Jasiński. – Fundusze są potrzebne na operację, więc po prostu musimy je zebrać i zrobimy to! Jednak jeszcze ważniejsze jest to, że nie pozostajemy obojętni na los pani Grażynki – wrażliwej kobiety, żony, matki i babci. Wiadomość o setkach wpłat jest dla niej większą siłą niż stan konta. Jak mawiał pewien profesor: „Jeśli pacjent uprze się wyzdrowieć, to nawet medycyna jest bezsilna.” Wierzę w siłę woli Grażyny Leśniak i jej rodziny. Jestem pewien, że nasza pomoc pomoże jej zabrać siły do walki z chorobą. Wierzę, że wspólnie jej pomożemy!

mama1Pani Grażyna choruje na Jamistość Rdzenia Kręgowego oraz zespół Arnolda-Chiariego. Jamistość rdzenia kręgowego powoduje m.in. niedowład  wszystkich kończyn, zaburzenia połykania i mowy. W ostatnim czasie choroba zrobiła znaczne postępu i kobieta ma niedowład lewej ręki, prawa ręka oraz nogi też powoli odmawiają posłuszeństwa. Choroba jest nieuleczalna, ale można zatrzymać jej postęp. Niestety nie w Polsce. Prowadzone dotychczas leczenie w naszym kraju zostało zakończone. Teraz jedyną szansą jest leczenie za granicą – nierefundowane przez NFZ.

Pacjentka została zakwalifikowana do leczenia w Institut Chiari & Siringomielia & Escoliosis de Barcelona. Jedyną przeszkodą jest brak funduszy na leczenie. Koszt wykonania specjalistycznego zabiegu zatrzymującego chorobę to 80 tys. zł.
– W imieniu mamy i całej naszej rodziny dziękuję wszystkim za okazaną pomoc i wsparcie finansowe. Mama znów zaczęła wierzyć, że się uda! – mówi Andżelika Bebkiewicz.

logo_1procent-595x350Fundacja Czas Nadziei zajmuje się pomocą chorym dzieciom. Jednak na apel córki chorej nie pozostała obojętna. Do akcji pomocy dla leszczanki włączył się Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Od dziś pieniądze można wpłacać także na konto Caritasu oraz przekazać 1% podatku.

STOWARZYSZENIE POMOCY DZIECIOM I MŁODZIEŻY „CARITAS”
Numer KRS 0000246791
Cel szczegółowy: „Operacja dla Grażyny”

Subkonta do wpłat na leczenie Grażyny Leśniak:indeks
CARITAS ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ
ul. Kapitulna 1
37-700 Przemyśl
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
61 1600 1332 1847 4932 3000 0003
z dopiskiem „Operacja dla Grażyny”

LOGOLOGOFUNDACJA CZAS NADZIEI
ul. Lipińskiego 54b
38-500 Sanok
PBS Bank
68 8642 1184 2018 0037 4228 0017

15-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: