REKLAMA

Poseł z Ustrzyk Dolnych! Bartosz Romowicz w Sejmie RP (KOMENTARZ)

PODKARPACIE. Czekamy na oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych, ale od wczesnych godzin porannych spoglądamy również na cząstkowe wyniki spływające do Państwowej Komisji Wyborczej. Z naszych wyliczeń wynika, że po mandat posła RP sięgnie burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz reprezentujący Trzecią Drogę, Polskę 2050 Szymona Hołowni.

Dobiega końca liczenie głosów oddanych w historycznych wyborach parlamentarnych 2023. Historycznych, ponieważ jeszcze nigdy nie odnotowano tak wysokiej frekwencji. Jest ona szacowana na blisko 74%.

Wszyscy czekają na oficjalne wyniki wyborów, które przedstawi Państwowa Komisja Wyborcza, ale niektóre wyliczenia już się nie zmienią. Jak choćby pozytywny wynik startu w wyborach do Sejmu RP burmistrza Ustrzyk Dolnych Bartosza Romowicza. Cząstkowe rezultaty emitowane na stronie internetowej PKW pokazują wyraźnie, że reprezentant Polski 2050 Szymona Hołowni (Trzecia Droga) zdobędzie mandat posła osiągając zdecydowanie najlepszy wynik na liście.

Na ten moment, po wpłynięciu do PKW sprawozdań z 848 na 887 (95,60%) obwodów głosowania w okręgu nr 22, Bartosz Romowicz ma 20 418 głosów.

EDYCJA: Znamy nieoficjalne wyniki z wszystkich obwodów. Bartosz Romowicz uzyskał łącznie 21 527 głosów.

Bardzo się cieszę. Na sukces pracowała cała lista. Na ten moment udało nam się zdobyć ponad 50 tys. głosów, a nie spłynęły jeszcze wyniki choćby z Przemyśla czy Jarosławia, gdzie też liczymy na dobre rezultaty – przekazuje na gorąco Bartosz Romowicz.

Jestem zadowolony z mojego wyniku. Potwierdza on, że praca, którą wykonaliśmy z kandydatami z naszej listy, była efektywna. Jeździliśmy od miejscowości do miejscowości, przeprowadziliśmy tysiące rozmów. Zawsze uważałem, że kampania bezpośrednia jest tym, co ludzie akceptują i że taki sposób „robienia polityki” jest najlepszy. Sprawdziło się to w 2014 i 2018 roku, kiedy startowałem na burmistrza, sprawdziło się i teraz – zaznacza burmistrz Ustrzyk Dolnych.

Teraz przed nami dużo pracy. Opozycja wygrała wybory, wszystko wskazuje na to, że stworzy rząd. Jestem przekonany, że nasza praca w Sejmie RP przyniesie korzyści mieszkańcom regionu. Dziękuję wszystkim wyborcom za zaufanie oraz wszystkim osobom, które pracowały na ten sukces. Na szczegółowe podziękowania przyjdzie jeszcze czas – mówi naszemu reporterowi Bartosz Romowicz.

Przypomnijmy, że według sondażu końcowego late poll wykonanego przez Ipsos dla stacji TVN, TVP i dla Polsatu, frekwencja wyniosła rekordowe 73,9%. Wyniki, zgodnie ze wspomnianym badaniem, przedstawiają się następująco:

  • Prawo i Sprawiedliwość: 36,1 % (196 mandatów)
  • Koalicja Obywatelska: 31% (158 mandatów)
  • Trzecia Droga: 14% (61 mandatów)
  • Lewica: 8,6% (30 mandatów)
  • Konfederacja: 6,8% (15 mandatów)
  • Bezpartyjni Samorządowcy: 2% (0 mandatów)
  • Polska Jest Jedna: 1,3% (0 mandatów)
  • Inne: 0,2% (0 mandatów)

* wyniki sondażu: IPSOS dla TVN, TVP i Polsatu

foto (2): Bartosz Romowicz – Fb, oficjalny profil

źródło: Red., Ipsos, TVN24.pl, TVP Info, Polsat

17-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym: