REKLAMA

Poszukiwania trzech starszych mężczyzn. Jeden znaleziony martwy

SANOK, LESKO, USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Wczorajszy wieczór był także pracowity dla policjantów, mieszkańców, strażaków OSP oraz ratowników GOPR, którzy włączyli się w akcje poszukiwawczą trzech mężczyzn. 76-latek oraz 70-latek zaginęli podczas grzybobrania, zaś 86-latek został znaleziony martwy na łące w pobliżu miejsca zamieszkania.

LESKO:
Ponad trzydziestu mundurowych oraz mieszkańcy Woli Matiaszowej brało udział wczoraj w poszukiwaniach 86-letniego mężczyzny. Niestety, kiedy go odnaleziono, już nie żył. Jego ciało odnaleziono na łące niedaleko domu. Trwają czynności wyjaśniające okoliczności śmierci.

O zaginięciu mieszkańca Woli Matiaszowej rodzina powiadomiła Policję wczoraj o ok. godz. 14. Policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania. Ustalili, że mężczyzna wyszedł z domu w sobotni wieczór i do tej pory nie powrócił. W akcję poszukiwawczą było zaangażowanych 10 policjantów, 24 strażaków OSP z Polańczyka, Myczkowa, Górzanki i z Woli Matiaszowej. Ponadto w poszukiwaniach pomagali mieszkańcy Woli Matiaszowej.

Przed godz. 16, na łące znajdującej się około 2 km od domu zaginionego, odnaleziono ciało mężczyzny. Okazało się, że jest to zaginiony 86-letni mieszkaniec Woli Matiaszowej.

Trwają czynności wyjaśniające przyczynę śmierci mieszkańca Woli Matiaszowej.


USTRZYKI DOLNE:
Ustrzyccy policjanci poszukiwali wczoraj 76-letniego mężczyzny, który zaginął podczas grzybobrania. Po około godzinnych poszukiwaniach policjanci odnaleźli zaginionego 5 km od domu. Mężczyzna został przekazany rodzinie.

Wczoraj około godz. 20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych został powiadomiony o zaginięciu 76-letniego mieszkańca gminy Ustrzyki Dolne, cierpiącego na zaniki pamięci. O zaginięciu zawiadomiła synowa mężczyzny. Z przekazanych przez nią informacji wynikało, że teść wyszedł z domu około godz. 15 do pobliskiego lasu na grzyby. Rodzina sama szukała zaginionego, jednak nie udało im się go odnaleźć.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania. Oficer dyżurny przekazał wszystkim funkcjonariuszom rysopis i ubiór zaginionego. Ponadto o pomoc w poszukiwaniach zwrócił się do ratowników GOPR-u w Sanoku, funkcjonariuszy Straży Granicznej w Krościenku oraz Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych. Po około godzinnych poszukiwaniach zaginiony został odnaleziony przez policjantów z Zespołu Ruchu Drogowego w miejscowości Daszówka. 76-letni mężczyzna znajdował się przy miejscowym tartaku, oddalonym około 5 km od miejsca zamieszkania. Szczęśliwie nic mu się nie stało.


POWIAT SANOCKI:
Prawie 80 osób przez całą noc poszukiwało zaginionego grzybiarza w lesie w Wisłoku Wielkim. Rano został odnaleziony przez grupę ratowników GOPR. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Informację o zaginięciu 70-letniego mężczyzny dyżurny sanockiej policji otrzymał wczoraj około godz. 21. Bliscy zaginionego przekazali, że nie wrócił on z grzybobrania z lasu w Wisłoku Wielkim. W poszukiwania zaangażowanych zostało 17 policjantów, 17 strażaków OSP Komańcza, 32 ratowników GOPR-u oraz pracowników nadleśnictwa Komańcza, a także dwa psy tropiące. W poszukiwaniach brali również udział rodzina i sąsiedzi zaginionego.

Trudny teren, ciemność i niska temperatura, nie przeszkodziły ratownikom w prowadzeniu działań do samego rana. Zaginiony mężczyzna został odnaleziony przed godz. 7 rano. Wyjaśnił, że w znalezieniu drogi powrotnej przeszkodziła mu gęsta mgła i szybki zmierzch, dlatego postanowił przeczekać noc w lesie. Dopiero rano warunki poprawiły się na tyle, że rozpoznał teren i wyszedł z lasu. Odnaleźli go ratownicy GOPR-u. Na szczęście był dobrze ubrany, jego organizm się nie wychodził.

Policja apeluje, aby być rozważnym podczas grzybobrania:
– Nie wybierajmy się na grzyby zbyt późno, gdyż jesienią wcześnie zapada zmrok.
– Nie należy chodzić do lasu w pojedynkę, najlepiej zabrać ze sobą kogoś, kto zna teren.
– Należy ocenić realnie swoje możliwości i czas, jaki mamy zamiar spędzić w lesie.
– Pamiętajmy, że jeśli nie znamy terenu, nie oddalajmy się zbyt daleko od miejsca, z którego wyruszyliśmy.
– Bardzo ważne, aby zabrać ze sobą telefon komórkowy i w przypadku zgubienia się natychmiast zgłosić ten fakt Policji.

poszukiwania

foto: archiwum KWP

źródło: KWP

28-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: