REKLAMA

POWIAT BIESZCZADZKI: Nietrzeźwy 22-latek wjechał w drzewo

RÓWNIA / PODKARPACIE. W niedzielę, w nocy, policjanci pracowali na miejscu wypadku w Równi. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że kierujący najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w drzewo. Jak się okazało 22–latek w organizmie miał ponad promil alkoholu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

W niedzielę, około północy, dyżurny ustrzyckiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku w Równi. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze. Mundurowi, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący citroenem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jak się okazało 22–letni kierowca, mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego, był nietrzeźwy. Mężczyzna w organizmie miał ponad promil alkoholu. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że nie podróżował sam. Pasażerka, mieszkanka powiatu bieszczadzkiego, opuściła pojazd przed przyjazdem służb.

Kierowca został przesłuchany. Pamiętajmy, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

KPP Ustrzyki Dolne

15-05-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym: