REKLAMA

POWIAT LESKI. Nowoczesny sprzęt dla policjantów. Fantomy i defibrylatory (ZDJĘCIA)

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. W dniu 18 grudnia 2023 r., w Starostwie Powiatowym w Lesku odbyło się przekazanie nowoczesnych fantomów ćwiczebnych oraz defibrylatorów dla Komendy Powiatowej Policji w Lesku, z czego jeden dedykowany jest do celów treningowych, a drugi trafi na wyposażenie komendy. Ten nowoczesny sprzęt umożliwi funkcjonariuszom policji skuteczne szkolenie, podnosząc tym samym ich kwalifikacje w obszarze pierwszej pomocy i radzenia sobie w sytuacjach awaryjnych.

W trakcie wydarzenia podpisano również porozumienie dotyczące współpracy, pomiędzy starostwem a Komendą Powiatową Policji w Lesku. Porozumienie to obejmuje obszary zasad współpracy dotyczących prowadzenia wspólnych szkoleń pracowników administracji publicznej, uczniów i pracowników szkół z powiatu leskiego wraz z funkcjonariuszami policji z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zagrożeń terrorystycznych, sytuacji kryzysowych i innych związanych z bezpieczeństwem publicznym.

Andrzej Olesiuk. Foto: Starostwo Powiatowe w Lesku

Do tej pory, leska komenda posiłkowała się sprzętem wypożyczanym ze szpitala w Sanoku. Postanowiliśmy to zmienić i zaopatrzyć jednostkę we własny nowoczesny sprzęt – przekazuje Andrzej Olesiuk, starosta leski.

Warto również podkreślić, że komenda w Lesku, realizując podobną współpracę, już wcześniej podpisała porozumienie ze szpitalem w Sanoku i w Lesku. Dotychczasowe szkolenia odbywały się na wypożyczonym sprzęcie, jednak dzięki ufundowaniu fantomów, konieczność korzystania z wypożyczania przestaje istnieć. Decyzję o wsparciu podjął Zarząd Powiatu Leskiego, widząc w tych działaniach szansę na podniesienie standardów bezpieczeństwa w regionie.

Cały projekt oceniam bardzo pozytywnie. To dobry kierunek. Z fachowej wiedzy, ale również możliwości nabycia przydatnych umiejętności skorzystało już wiele instytucji i setki pracowników. Na zajęcia zapisują się kolejne podmioty. Większa część pracowników starostwa szkolenie ma już za sobą, a styczniu zaplanowaliśmy następne spotkania i sesje treningowe – zaznacza starosta Olesiuk.


Przekazanie nowoczesnych fantomów o raz podpisanie umowy pomiędzy starostwem a leską komendą policji

źródło: Red., Powiat Leski

foto nagłówek: grafika poglądowa


19-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym: