REKLAMA

Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych (ZDJĘCIA)

BALIGRÓD, NOWOSIÓŁKI / PODKARPACIE. Dnia 17.05.2017 r. odbyła się uroczystość obchodów Powiatowego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych, którego organizatorem był Środowiskowy Dom Samopomocy w Gminie Baligród w miejscowości Nowosiółki.

Obchody rozpoczęła Msza święta w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Panny Marii w Baligrodzie, którą celebrował ks. Proboszcz Mirosław Augustyn. Po Mszy wszyscy uczestnicy wydarzenia udali się do Kompleksu  Rekreacyjno – Wypoczynkowego „ Natura Park” w Stężnicy, gdzie rozpoczęła się część oficjalna: powitanie gości przez Dyrektor ŚDS Nowosiółki Panią Edytę Wasylewicz, przemówienie Wójta Gminy Baligród Pana Roberta Stępień oraz zabranie głosu przez Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pana Piotra Uruskiego,  którzy w swych wypowiedziach zwrócili szczególną uwagę na wrażliwość i potrzebę godnego życia osób niepełnosprawnych. Zaproszeni zostali również przedstawiciele władz samorządowych oraz kierownicy wraz z podopiecznymi dziennych ośrodków wsparcia działających w powiecie leskim. Organizatorzy dziękują wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do powodzenia tegorocznej imprezy.

Zaangażowanie i wrażliwość, wielkie serce otwarte na innych stanowi nieocenioną wartość i przynosi to co najcenniejsze – radość, szczęście i nadzieję.

materiały nadesłane

22-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: