REKLAMA

Prędkość i alkohol. Policjanci podsumowują weekend na bieszczadzkich drogach

BIESZCZADY, LESKO / PODKARPACIE. Ciepły i słoneczny weekend sprawił, że na drogach powiatu leskiego i bieszczadzkiego pojawiło się znacznie więcej kierowców. W związku z tym policjanci podejmowali interwencje oraz częstsze kontrole. Zobacz weekendowe podsumowanie drogowe.

KPP USTRZYKI DOLNE
Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego zatrzymali wczoraj w Jureczkowej nietrzeźwego kierowcę golfa. Mężczyzna odpowie za przestępstwo, jakim jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Mimo wielu apeli funkcjonariusze wciąż zatrzymują nietrzeźwych kierujących na drogach powiatu.

Policjanci z zespołu ruchu drogowego zatrzymali wczoraj w Jureczkowej nietrzeźwego kierowcę golfa. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej funkcjonariusze przebadali 56-letniego mieszkańca  gminy Ustrzyki Dolne. Urządzenie wykazało blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna  usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa, jakim jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi za nie kara pozbawienia wolności do 2 lat.


KPP LESKO
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali trzech kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h. Za nadmierną prędkość utracili prawo jazdy. Teraz na odzyskanie uprawnień do kierowania pojazdami będą musieli poczekać 3 miesiące.

Policjanci na prośbę mieszkańców Łukawicy zwiększyli kontrole drogowe na odcinku wyremontowanej w tym roku drogi. Kierowcy nagminnie przekraczają w tym miejscu prędkość, co powoduje zwiększenie zagrożenia na drodze nie tylko dla kierowców, ale też dla pieszych i rowerzystów. Tylko w niedzielę przed południem policjanci z leskiej drogówki zatrzymali w miejscowości Łukawica trzech kierujących, którzy poruszali się swoimi samochodami w obszarze zabudowanym z prędkością ponad 100km/h. Kierowcami okazali się być mieszkańcy Przemyśla, Rzeszowa i Krakowa.

W świetle obowiązujących przepisów kierowcy na najbliższe trzy miesiące pożegnają się ze swoimi dokumentami uprawniającymi do kierowania pojazdami. Zostali ukarani mandatem karnym w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi.

—————————

Policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców, którzy w miniony weekend usiedli za kierownicą swoich samochodów. Mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo, jakim jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

W piątkowe popołudnie w Solinie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena golfa. Podczas wykonywanych czynności wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Gdy sprawdzili trzeźwość 63-letniego mieszkańca Soliny, okazało się, że ma ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Kolejnego dnia, tuż przed północą, policjanci zostali zawiadomieni o mercedesie, który w miejscowości Glinne wjechał do rowu. Na miejscu okazało się, że 58-letni mieszkaniec Glinnego powadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Urządzenie pokazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne, KPP Lesko
foto: archiwum KWP

06-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: