REKLAMA

Przeżyjmy to jeszcze raz! Długa solińska majówka z gwiazdami na scenie (FILMY, ZDJĘCIA)

Solińska Majówka czyli Dni Gminy Solina 2018 r. to cykl imprez kulturalnych, które odbyły się w amfiteatrze w Polańczyku w dniach 1-5.05.2018 r. W tym roku była ona niezwykle zróżnicowana tematycznie od disco-polo przez muzykę pop i operetkę aż do folku.

1 maja na scenie nad Jeziorem Solińskim w koncercie: „Gwiazdy pod Gwiazdami” wystąpiła fenomenalna Gosia Andrzejewicz, której głos przyciągnął tłumy mieszkańców i turystów. Jej koncert był poprzedzony występami: Michała Matuszewskiego oraz zespołu Barnaba.

2 maja miał miejsce „Wieczór Disco-Polo” podczas, którego zaprezentowały się grupy: Shantel oraz Power Play. Przelotne opady deszczu nie wystraszyły licznej widowni, a frekwencja była naprawdę bardzo wysoka.

3 maja obchodziliśmy Święto Narodowe Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej. Następnie odbyła się akademia przygotowana przez nauczycieli i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Myczkowie. Wieczorem natomiast miał miejsce koncert operetkowy Artystów Scen Lubelskich, którzy odpowiadali również za oprawę muzyczną Mszy Świętej odpustowej.

4 maja powrócił do nas po półrocznej przerwie, dobrze znany w Polańczyku Jacek Szyłkowski. Charyzmatyczny piosenkarz z bogatym dorobkiem artystycznym, po raz kolejny pokazał klasę i porwał ze sobą całą publiczność.

5 maja na zakończenie majówki Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystki w Solinie z/s w Polańczyku zaproponował nowy produkt pod nazwą: „Folk 4 Fun”. Impreza spotkała się ze sporym entuzjazmem odbiorców. Wystąpił zespół tańca Fortuna oraz Zorecvit. Gwiazdą wieczoru byli uczestnicy talent show „Mam Talent” – Duet Gajda. Tegoroczna majówka dobiegła końca i była rekordowa pod względem turystów, którzy zdecydowali się odwiedzić Naszą Gminę. Dziękujemy i do zobaczenia!

Tego roczna majówka dobiegła końca i była rekordowa pod względem turystów, którzy zdecydowali się odwiedzić Naszą Gminę.

[Nie odnaleziono galerii]

źródło: Gmina SolinaZOBACZ RÓWNIEŻ:

Ogień na scenie i „kipiąca” publiczność! Majówka z disco polo w Polańczyku! (FILM, ZDJĘCIA)

Efektowny początek imprezowego sezonu w Polańczyku! Gosia Andrzejewicz rozgrzała publiczność! (FILM, ZDJĘCIA)


09-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: