REKLAMA

Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży odbywają się w Bieszczadach (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Uprowadzony autokar z pasażerami i samochód, który taranuje grupę pieszych, to tylko niektóre z sytuacji, z jakimi musieli zmierzyć się ratownicy podczas Ogólnopolskich Manewrów Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego „Bieszczady 2015” w Ustrzykach Dolnych.

W ten sposób harcerze przygotowywali się do zabezpieczania Światowych Dni Młodzieży. W działaniach wzięli udział także ustrzyccy policjanci.

Wczoraj w Ustrzykach Dolnych odbyły się ćwiczenia służb ratowniczych. 160 harcerek i harcerzy brało udział w ćwiczeniach razem ze strażą pożarną, policją i pogotowiem ratunkowym. Celem było przećwiczenie obowiązujących procedur, sprawdzenie poziomu wyszkolenia, współpraca służb oraz przygotowanie młodych ratowników do zabezpieczenia przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
949838122
Niedzielny scenariusz ćwiczeń przewidywał: porwanie autokaru, z około 50 pasażerami, porywacze uciekając autobusem staranowali samochód osobowy, a ten z kolei uderzył w grupę pieszych. W odbiciu zakładników, zatrzymaniu sprawców porwania i rozpoznania minersko- pirotechnicznego autokaru wzięli udział policjanci. Ratowanie ofiar uprowadzonego autokaru miało być najtrudniejszym elementem trzydniowych manewrów HOPR, które odbywały się od piątku do niedzieli w Bieszczadach. Ćwiczenia i przygotowanie policjantów osobiście obserwował Komendant Powiatowy Policji w Ustrzykach Dolnych mł.insp. Adam Winiarski.

Działania wykazały, jak ważna jest koordynacja i współdziałanie służb w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

07-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: