REKLAMA

Robert Janowski pokazał studentom jak być sobą przed kamerą (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. 30 listopada prowadzący popularnego programu „Jaka to melodia?” był gościem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
Poprowadził warsztaty dla studentów dziennikarstwa oraz nowo powstałego kierunku grafika komputerowa i produkcja multimedialna pt. „Jak być sobą przed kamerą?”.

Przyjechał również po to, żeby wziąć udział w obchodach jubileuszu 15-lecia Centrum Studiów Podyplomowych WSIiZ.

Czym jest kamera? Dla większości ludzi, którzy na co dzień nie mają do czynienia z nagrywaniem się, jest to małe onieśmielające urządzenie wyprowadzające z równowagi. Niektórzy uważają, że do pracy przed obiektywem nadają się tylko wybitnie utalentowani. Robert Janowski jest innego zdania.

Wszystkiego się można nauczyć. Nie potrafiłem niczego na samym początku – przyznał się prowadzący bijącego rekordy programu „Jaka to melodia?”. Teraz ani kamera, ani mikrofon go nie stresują. Nie znaczy to jednak, że warsztat został w całości opanowany. – Trzeba się ciągle zastanawiać co i jak powiedzieć, żeby było czytelne, szybkie, konkretne i nienudne. Jak oglądamy telewizję i ktoś zaczyna opowiadać głupoty, to po prostu przestajemy go słuchać – wyjaśniał Robert Janowski.

2

Uczestnicy warsztatów podczas zajęć próbowali przede wszystkim znaleźć odpowiedź nie na pytanie jak być sobą przed kamerą, tylko kim się jest. W tym celu prowadzący przygotował kilka rozluźniających ćwiczeń psychologicznych. Po wykonaniu wszystkich zadań studenci mogli porównać swoje nagrania sprzed warsztatów z tymi, które wykonali na końcu zajęć. – Może nie jest idealnie, ale ku mojemu zaskoczeniu na drugim nagraniu zachowałam się o wiele bardziej naturalnie, a to tylko po kilku godzinach zajęć – podzieliła się Tetyana Banytska, uczestniczka warsztatów.

Po to, żeby studenci mogli jak najwięcej skorzystać z obecności eksperta, szkolenie przebiegało w dwóch 11-osobowych grupach.

Spotkanie z pięciokrotnym zdobywcą Wiktora w kategorii osobowość telewizyjna to element strategii WSIiZ, która kładzie bardzo duży nacisk na kształcenie praktyczne, po to, żeby jak najlepiej przygotować swoich studentów do wejścia na rynek pracy. W przyszłym semestrze na uczelni Robert Janowski będzie prowadzić zajęcia z wystąpień publicznych.

Gość uczelni przyjechał do niej także, aby wziąć udział w wieczornych obchodach jubileuszu 15-lecia Centrum Studiów Podyplomowych WSIiZ w uczelnianym Klubie Akademickim IQ. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 18.00. W jego programie przewidziano recital Roberta Janowskiego. Uroczystość ma charakter zamknięty.

materiał nadesłany

02-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: