REKLAMA

AKTUALIZACJA: Mężczyzna zginął w pożarze drewnianego domu. Akcja ratowniczo-gaśnicza trwała ponad 5 godzin

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. W środę przed godziną 14.00 w Roztokach Dolnych w powiecie leskim doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego. Niestety mimo szybkiej akcji strażaków oraz innych służb, nie udało uratować się starszego mężczyzny.

Pożar zauważył sąsiad. Z jego relacji wynikało, że z drewnianego budynku mieszkalnego wydobywają się kłęby dymu. Pierwszy na miejscu zdarzenia był funkcjonariusz policji z posterunku w Baligrodzie. Próbował wejść do środka. Niestety zadymienie wewnątrz było tak wielkie, że bez specjalistycznego sprzętu było to niemożliwe.

Po przyjeździe strażaków na miejsce zdarzenia, drewniany budynek mieszkalny w całości był już objęty pożarem. Wewnątrz budynku strażacy odnaleźli jedną osobę – informuje st. bryg. Wojciech Krzywowiąza, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lesku.

Do przyjazdu lekarza pogotowia  poszkodowanemu udzielano pomocy. Niestety, mimo wysiłków, nie udało się uratować mężczyzny.

Drewniany dom jednorodzinny spłonął doszczętnie. Akcja gaśnicza trwała ponad 5 godzin i zakończyła się około 19.30.

Na miejsce zadysponowano: śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego RATOWNIK 10, 4 zastepy z KP PSP Lesko, 2 zastępy OSP funkcjonujące w KSRG, policje oraz 1 samochód GOPR z trzema ratownikami.

IMG_7488

17-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: