REKLAMA

Ruszyły prace przy budowie nowej komendy policji w Lesku (ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. W Lesku trwają prace przy budowie nowej komendy policji. Chociaż nie było jeszcze oficjalnego „wbicia łopaty”, pracownicy wykorzystują dobrą aurę i realizują pierwsze zadania. Funkcjonariusze z nadzieją czekają na nowy obiekt. Budynek, w którym obecnie pracują to prawdziwy relikt przeszłości.

Leskie starostwo nieodpłatnie przekazało działkę przy ulicy Przemysłowej, gdzie aktualnie prowadzone są pierwsze prace przy budowie nowej komendy.

Oficjalnego wmurowania kamienia węgielnego jeszcze nie było. Te uroczystości zaplanowano na listopad.

Przypomnijmy, że Komenda Powiatowa Policji w Lesku jest jedną z najstarszych na Podkarpaciu. Budynek powstał w latach 30. ubiegłego wieku, natomiast ostatni, duży remont przeprowadzono w latach 80. Niestety nie da się tego ukryć. Wąskie poczekalnie, ciasna szatnia i niewystarczające pokoje przesłuchań. Zdecydowanie takie warunki nie sprzyjają pracy policjantów.

W nowoczesnym gmachu znajdzie się miejsce na zespół szatni, pomieszczenia przesłuchań i zatrzymań, magazyny, archiwa, a nawet strzelnicę. Koszt budowy oszacowano na około 18 milionów złotych.

foto: KF

11-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: