REKLAMA

Sanocka lekarka przyjmowała łapówki. Ordynator neurologii przyznała się do winy

SANOK / PODKARPACIE. „Ordynator oddziału neurologii szpitala specjalistycznego w Sanoku Agata Ś. podejrzewana o przyjmowanie łapówek od jutra ma być odsunięta od pracy” – do takiej informacji dotarli dziennikarze Radia Rzeszów.

Prokuratura zarzuca Agacie Ś. popełnienie 38 przestępstw polegających na przyjmowaniu łapówek od swoich pacjentów. Lekarka została zatrzymana i przesłuchana, przyznała się do zarzucanych jej czynów.

„W tej sprawie zatrzymano jeszcze 22 osoby – to pacjenci Agaty Ś., którym przedstawiono zarzuty wręczania łapówek. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. 9 osób przyznało się do winy” – informuje dalej Radio Rzeszów.

Prokuratura na ordynator Agatę Ś. wydała dozór policji i poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł. Lekarka ma także zakaz udzielania świadczeń medycznych.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Sanocki lekarz wyprowadzony z gabinetu przez służby. Czy chodzi o korupcję?

6

16-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: