REKLAMA

Kradziony motocykl rozłożony na części (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Funkcjonariusze SG z Sanoka i przejścia drogowego w Korczowej zatrzymali pochodzące z kradzieży pojazdy – rozłożony na części motocykl KTM i poszukiwany Volkswagen Transporter.

Funkcjonariusze SG z Sanoka prowadząc kontrolę pojazdów w powiecie sanockim zatrzymali do kontroli Mercedesa Sprintera. Kierowcą był 58-letni obywatel Ukrainy.

W trakcie kontroli przestrzeni bagażowej, funkcjonariusze ujawnili ukryte w pudłach za tylnymi siedzeniami części motocykla KTM 125 EXC. Po sprawdzeniu numerów identyfikacyjnych (widniały m.in. na ramie), ustalono, że jednoślad został skradziony we Włoszech i jest poszukiwany w całej Europie. Sprawę przekazano policji z Sanoka.

14-137418

14-137419

14-137420

Kilka dni wcześniej, na przejściu granicznym w Korczowej ujawniono, że pojazd marki Volkswagen Transporter który stawił się na wjazd do Polski pochodzi z kradzieży w Niemczech.

Dzięki użyciu odpowiednich przyrządów wykazano ingerencję osób nieuprawnionych w pole numerowe nadwozia oraz tabliczkę znamionową. Ponadto, ustalono że data produkcji podzespołów pojazdu znacznie odbiega od daty produkcji samochodu. W trakcie dalszej kontroli stwierdzono, że z pojazdu usunięto wszelkie oznaczenia dodatkowe. W toku dalszych sprawdzeń ustalono też, że Volkswagen został skradziony w 2012 roku na terenie Niemiec, a jego wartość szacunkowa to ponad 34 tys. zł.

Pojazd wraz z dokumentacją przekazano funkcjonariuszom policji z Radymna.

źródło: BiOSG

22-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: