REKLAMA

Służba Leśna sprawdza, czy sprzedawane choinki nie są kradzione (ZDJĘCIA)

Trwa akcja Służby Leśnej mająca na celu ochronę młodników iglastych przed nielegalnym pozyskaniem choinek. Strażnicy aż do 24 grudnia kontrolować będą również targowiska i bazary pod kątem legalności sprzedawanego tam stroiszu i choinek. Już w minioną niedziele stwierdzono przypadek kradzieży choinek w Nadleśnictwie Kolbuszowa.

W tegoroczną akcję zaangażowali się też funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Rybackiej i Państwowej Straży Łowieckiej.

choinki

Kradzież choinek o wartości do 420 złotych stanowi wykroczenie, za które grozi kara grzywny – uprzedza Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia w RDLP w Krośnie. – W wypadku kradzieży na wyższą kwotę, sprawca podlega ściganiu jako przestępca, któremu grozi kara do 3 lat więzienia.

Podczas ubiegłorocznej akcji „Choinka” na terenie RDLP w Krośnie skontrolowano 210 osób, 167 pojazdów, nałożono 25 mandatów karnych i udzielono 42 pouczeń. Zlikwidowano 117 wnyków, ujawniono 12 przypadków kradzieży drewna i 21 przypadków zaśmiecenia terenów leśnych.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcia Straż Leśna Nadleśnictwa Kolbuszowa
źródło: RDLP w Krośnie

17-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: