REKLAMA

Snowgliding – inauguracja sezonu. Po prostu bajka… (ZDJĘCIA)

To już grudzień, a więc czas na rozpoczęcie sezonu zimowego. Od kilki lat o tej porze w Bieszczadach spotykają się miłośnicy białego szaleństwa, dla których wiatr i skrzydła to sposób na ekstremalne spędzanie wolnego czasu, by wspólnie zainaugurować zimowy sezon snowglidingowy.

W górnych partach Bieszczadów pod koniec listopada sypnęło śniegiem, na rozległych polanach powyżej wysokości 700 m n.p.m, pojawiły się dobre warunki do jazdy na nartach, które w połączeniu z małym skrzydłem napędzanym wiatrem tworzą dyscyplinę zimową o nazwie Snowgliding.

– Najlepsze warunki panowały na górze, która wznosi się nad miejscowością Rzepedź. Kilkanaście centymetrów śniegu i umiarkowany wiatr z południa stworzył wyśmienite warunki do długich ślizgów i ekstremalnych lotów. Tak wczesne rozpoczęcie sezonu nie zdarzyło się od dawna, to dobry znak ponieważ wkrótce planujemy pobić rekord Europy w tej dyscyplinie polegający na pokonaniu dużego dystansu w terenie górskim – twierdzi Wacław Kuzło instruktor snowglidingu i sportów lotniczych.

Prowing Team Poland
foto: Dariusz Culak & Ewa Szydłowska

01-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: