REKLAMA

SOLINA: O bezpieczeństwie nad wodą (FOTO)

Bezpieczeństwo na obszarach wodnych nabiera szczególnego znaczenia w okresie letniego sezonu urlopowego i wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży. W trosce o bezpieczeństwo wypoczywających, na Zaporze wodnej w Solinie, przeprowadzone zostały działania profilaktyczno-edukacyjne zainicjowane przez Wojewodę Podkarpackiego Teresę Kubas-Hul. W przedsięwzięcie zaangażowali się przedstawiciele wielu służb, instytucji i straży, w tym także podkarpaccy policjanci.

Na terenie Zapory wodnej w Solinie, odbył się piknik (29 bm.) poświęcony bezpieczeństwu nad wodą zorganizowany z inicjatywy Wojewody Podkarpackiego Teresy Kubas-Hul. Brali w nim udział przedstawiciele wielu służb, instytucji i podmiotów, które na co dzień realizują zadania związane z zapewnianiem bezpieczeństwa. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Jarosława Tokarczyka Podkarpacką Policję reprezentował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp. Piotr Stępka wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Lesku mł. insp. Grzegorzem Koczerą.

Uczestnikom pikniku zapewniono wiele atrakcji mających wymiar profilaktyczno-edukacyjny, związany z bezpiecznym wypoczynkiem podczas wakacji. To m.in. pokazy sprzętu służb mundurowych, pokazy udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa górskiego. Duże zainteresowanie wzbudzały także pokazy ratownictwa wodnego, z udziałem m.in. policyjnych wodniaków, które w realistycznych warunkach zostały przeprowadzone na Jeziorze Solińskim.

Podczas pikniku podkarpaccy policjanci promowali bezpieczny wypoczynek w oparciu o założenia ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Zachęcali także do udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK”, którego celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających nad wodą oraz poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów. Adresatami tego projektu są dzieci, młodzież, osoby dorosłe oraz podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku.

Odwiedzający policyjne stoisko mogli usiąść na motocyklach, które prezentowali mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Lesku i z bliska zobaczyć wyposażenie radiowozu. Można było także przymierzyć elementy policyjnego umundurowania.

Policjanci rozdawali ulotki informacyjne i opowiadali na temat bezpiecznych zachowań w czasie wakacyjnego wypoczynku. Na policyjnym stoisku nie zabrakło również konkursów z wiedzy na temat bezpiecznego wypoczywania nad wodą, które przeprowadzili funkcjonariusze Wydziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Komendy Powiatowej Policji w Lesku oraz Posterunku Policji w Polańczyku.

KWP


30-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.