REKLAMA

Spotkanie z rodzicami o odpowiedzialności prawnej nieletnich

LESKO / PODKARPACIE. O tym, jak uchronić najmłodszych przed współczesnymi zagrożeniami, jak wyznaczać młodzieży granice zachowań i o współpracy na rzecz bezpieczeństwa policjanci rozmawiali z rodzicami uczniów Zespołu Szkół w Bóbrce.

Podczas spotkania omówiono zasady odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Przybliżono również rodzicom problem używania przez młodzież środków odurzających jakimi są dopalacze.

Policjanci leskiej komendy uczestniczyli wczoraj w spotkaniu z rodzicami dzieci i młodzieży w Zespole Szkół w Bóbrce. Podczas rozmowy funkcjonariusze powiedzieli rodzicom, jak wygląda i na czy polega odpowiedzialność prawna osób nieletnich. Rozmawiali również na temat współczesnych zagrożeń, m.in. płynących z Internetu oraz coraz częściej pojawiających się wśród nastolatków używek takich jak dopalacze.

Funkcjonariusze zwrócili uwagę rodzicom, aby rozmawiali ze swoimi dziećmi na temat używek i negatywnych zachowań, za które młodzi ludzie mogą odpowiadać przed sądem. Młodzież, która będzie świadoma zagrożeń wypływających z nieodpowiednich czynów, nie będzie ich popełniać.

Rodzice wykazali się dużym zainteresowaniem. Skorzystali również z okazji zadając policjantom pytania na interesujące ich tematy.

źródło: KPP Lesko

20-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: