REKLAMA

Spowodował wypadek, zdjął tablice i uciekł. Miał 2,3 promila

GMINA OLSZANICA / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w czwartek w miejscowości Wańkowa w gminie Olszanica. W zderzeniu trzech pojazdów ranna została pasażerka jednego z nich. Sprawca tego wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna był pijany.

W czwartek około południa lescy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Wańkowa w gminie Olszanica. Policjanci ustalili wstępnie, że kierujący fiatem punto zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bok jadącego z przeciwnego kierunku volkswagena, od którego odbił się i uderzył w jadącego za nim mercedesa. W wyniku zdarzenia obrażeń doznała pasażerka volkswagena, która została przewieziona do szpitala przez pogotowie ratunkowe.

Z relacji świadków wynikało, że kierujący fiatem chciał uciec z miejsca zdarzenia, ale powstałe w pojeździe uszkodzenia nie pozwalały na dalszą jazdę, w związku z czym mężczyzna zdjął ze swojego pojazdu tablice rejestracyjne i pieszo oddalił się w nieznanym kierunku. Policjanci, którzy przybyli na miejsce szybko odnaleźli i zatrzymali mężczyznę. Świadkowie potwierdzili, że był to sprawca zdarzenia.

Jak się okazało 52-leni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości, gdyż w wydychanym przez niego powietrzu było ponad 2,3 promila alkoholu. Ponadto ustalono, że mężczyzna posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi do listopada 2017 roku, wydany właśnie za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Za popełnione przestępstwa grozi mu dożywotnia utrata prawa jazdy oraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.

518671066

źródło: KPP Lesko
foto: archiwum KWP

21-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: