REKLAMA

Tragedia w Baligrodzie. Zwęglone ciało 52-latki. Turyści spali na poddaszu. NOWE INFO. ZDJĘCIA

BALIGRÓD / PODKARPACIE. Coraz więcej wiadomo o tragedii, która rozegrała się w nocy z soboty na niedzielę w domku letniskowym w Baligrodzie. W tragicznym pożarze zginęła 52-letnia kobieta, która wraz ze znajomymi z Rzeszowa spędzała święta w Bieszczadach.

Święta w Bieszczadach. W domku turyści z Rzeszowa

Śledztwo w sprawie tragicznego pożaru, do którego doszło w nocy z wigilii na Boże Narodzenie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lesku. Czynności wykonywane są pod jej nadzorem przez Komendę Powiatową Policji w Lesku.

Jest zdecydowanie za wcześnie, aby mówić o przyczynie pożaru. Gromadzony jest materiał dowodowy. Chcemy wyjaśnić jak najwięcej szczegółów związanych z okolicznościami zdarzenia – mówi nam Maria Chrzanowska, prokurator rejonowy w Lesku.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło 25 grudnia, w jednym z domków letniskowych w Baligrodzie. Święta spędzało tam małżeństwo z Rzeszowa oraz ich znajoma z pracy.

Pożar wybuchł około 3:30 w nocy.

Na miejscu zdarzenia pierwsi byli strażacy z OSP KSRG Baligród. W domku przebywały trzy osoby, dwie o własnych siłach opuściły budynek. To małżeństwo pochodzące z Rzeszowa. Wraz z 63-latkiem (zaalarmował służby) oraz 50-latką, święta w Bieszczadach spędzała ich 52-letnia koleżanka z pracy. Strażacy mieli świadomość, że wewnątrz może przebywać właśnie ona.

Ogień objął cały budynek. Nie było możliwości wejścia do środka. Pożar był zbyt silnie rozwinięty. Strażacy uczynili to niezwłocznie, gdy tylko było to możliwe – relacjonuje mł. bryg. Robert Jedynak, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP Lesko oraz rzecznik prasowy jednostki.

Na miejsce docierały kolejne zastępy straży pożarnej. Gdy udało się opanować ogień, przystąpiono do przeszukania obiektu.

Niestety, w odległości około 2 metrów od schodów, znaleziono zwęglone ciało. Najprawdopodobniej to 52-latka, znajoma małżeństwa, z którą spędzali święta.

Jak ustalono, wszyscy spali na poddaszu, natomiast źródło ognia zlokalizowane było na parterze.

Pomocy medycznej potrzebowała jedna z uratowanych osób. Została podtruta tlenkiem węgla, trafiła do szpitala.

Nie określono wstępnej przyczyny pożaru. Straty oszacowano na 300 tys. złotych. Po zakończeniu akcji, obiekt przekazano właścicielowi.

W akcji ratunkowej wzięło udział osiem zastępów straży pożarnej (3 PSP Lesko, 2 OSP KSRG Średnia Wieś, 2 OSP KSRG Baligród, OSP KSRG Łukawica), a także patrol policji i zespół ratownictwa medycznego.

Strażacy uratowali trzy psy

Interweniujący na miejscu zdarzenia strażacy uzyskali również informację o pięciu psach, które miały przebywać w domku lub w jego pobliżu. Udało się uratować trzy z nich. Na chwilę zakończenia działań, nieznany był los dwóch czworonogów.

[ngg src=”galleries” ids=”9810″ display=”basic_imagebrowser”]

foto (10): OSP KSRG Średnia Wieś


grafika poglądowa / Red., OSP KSRG Średnia Wieś

O zdarzeniu informowaliśmy tutaj:

Śmierć kobiety w pożarze domku letniskowego w Baligrodzie. NOWE INFORMACJE i ZDJĘCIA

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dachowanie osobówki na Lipińskiego. Kierowca ranny (VIDEO, ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


27-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym: