REKLAMA

Trudne warunki na drogach w Bieszczadach. Stłuczka osobówek (FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Wczoraj w bieszczadzkiej miejscowości Czarna Górna doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierujący osobowym subaru nie zapanował nad pojazdem, wjechał na przeciwległy pas i uderzył w jadącą z naprzeciwka toyotę.

Panująca obecnie aura wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, może być przyczyną tragedii. Szczególnie wtedy, gdy pada deszcz lub śnieg, co znacznie ogranicza widoczność i wydłuża drogę hamowania.

Wczoraj dyżurny uzyskał informację o kolizji drogowej w miejscowości Czarna Górna, gdzie kierujący osobowym subaru nie zapanował nad pojazdem, wjechał na przeciwległy pas i uderzył w jadącą z naprzeciwka toyotę. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, a w szczególności o dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Pamiętajmy także, że na drogach powinni uważać nie tylko kierowcy. W obecnej porze roku niezwykle istotne jest, aby piesi, którzy poruszają się jezdnią lub poboczem, nosili elementy odblaskowe.

źródło KPP Ustrzyki Dolne

06-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym: