REKLAMA

Trwa akcja „Majowy weekend”. Bądźmy ostrożni

LESKO / PODKARPACIE. Od dziś do środy 3 maja lescy policjanci prowadzą działania w ramach akcji „Majowy weekend”. Apelujemy do mieszkańców i turystów o zachowanie szczególnej ostrożności w najbliższe dni, podczas których spodziewamy się wzmożonego ruchu na bieszczadzkich drogach.
Długi majowy weekend to dla leskich policjantów zawsze okres wzmożonej pracy. Wiele osób wykorzysta te dni na rodzinne wyjazdy i wypoczynek w Bieszczadach. W tym czasie na naszych drogach obserwujemy wzmożony ruch. Musimy pamiętać, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, dlatego już dziś apelujemy o rozwagę i o to, by nie siadać za kółkiem pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje, swoich najbliższych, ale także osób, z którymi przyjdzie nam dzielić drogę.

Podczas majowych wyjazdów pamiętajmy o cierpliwości i życzliwości wobec innych użytkowników dróg. Nie nadużywajmy klaksonów, nie spychajmy z drogi. Pamiętajmy, że każdy, kto wsiada do samochodu, przed rozpoczęciem jazdy zapina pasy bezpieczeństwa. I nie powinno mieć znaczenia to, czy jedzie na sąsiednią ulicę, czy w daleką podróż. Pasy ratują życie! Ta sama zasada musi dotyczyć dzieci – zawsze umieszczajmy je w foteliku albo specjalnej podstawce.

303-127171

KPP Lesko
foto: KWP

28-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: