REKLAMA

„Trzeźwy poranek” w Lesku

LESKO: Policjanci sprawdzali wczoraj trzeźwość kierowców na terenie powiatu leskiego. Podczas działań „Trzeźwy poranek” skontrolowali 530 kierujących. Funkcjonariusze ujawnili dwóch kierowców, którzy prowadzili swoje samochody w stanie po użyciu alkoholu.

Policyjna akcja trwała od wczesnych godzin porannych. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Skontrolowano łącznie 530 kierowców.

Policjanci ujawnili 2 osoby, u których badanie wykazało, że są w stanie po użyciu alkoholu

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu (gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila) skutkuje odpowiedzialnością za wykroczenie. Konsekwencją może być kara aresztu, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas od 6 miesięcy do 3 lat.

policja

Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienie wolności do 2 lat, zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoką grzywną.

KPP Lesko

22-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: