REKLAMA

TVP Rzeszów odwołała debaty kandydatów do PE – „To skandal!” (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. TVP Rzeszów odwołała zaplanowane wcześniej debaty kandydatów do Parlamentu Europejskiego z Podkarpacia. Głos w tej sprawie zabrali politycy Koalicji Obywatelskiej oraz Konfederacji.

Protestujemy przeciwko skandalicznej decyzji prezesa TVP Jacka Kurskiego, który podjął decyzję o tym, że nie będzie debat. O debatach kandydatów zostaliśmy poinformowani przez dyrektora oddziału Telewizji Polskiej w Rzeszowie. Argumenty mówiące o tym, że okręgi wyborcze nie pokrywają się z ośrodkami telewizyjnymi – bulwersują nas. Czy nie wiedziano tego 10 maja, gdy zapraszano nas na debatę? – pytała przed siedzibą TVP Krystina Skowrońska z Koalicji Obywatelskiej.

Nie może być naszej zgody na taką formułę sterowania telewizją publiczną – mówi kandydatka Koalicji Obywatelskiej do PE.

Obywatele mają prawo do pełnej informacji. Także do tych, które są niewygodne dla akutalnie rządzących. Demokracja polega na tym, że wymieniamy poglądy, że rozmawiamy i wybieramy najlepsze rozwiązania dla obywateli. Zabroniono mieszkańcom dostępu do tych informacji, a dzięki tym informacjom ich głos mógłby się zmienić. Tak być nie może – dodał trzeci na liście Koalicji Obywatelskiej Marek Ustrobiński.

W siedzibie TVP Rzeszów pojawili się także przedstawiciele Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy:

 – Tu nie chodzi tylko o kampanię wyborczą. Stoimy przed telewizją, która uzupatorsko i bezczelnie śmie nazywać się polską, a na dodatek kłamie, że jest telewizją publiczną. Razem przeciwwstawiajmy się cenzurze i ograniczaniu możliwości debaty publicznej – komentował Grzegorz Braun, „jedynka” listy Konfederacji.

Rozmawiałem z panem redaktorem prowadzącym debatę, ponieważ rodziło się wokół niej wiele niewiadomych. Na początku miała to być debata z publicznością, prowadzona na żywo w hollu Uniwersytetu Rzeszowskiego. Na cztery godziny przed jej rozpoczęciem sam prowadzący nie miał pojęcia o tym, że zostanie ona odwołana – mówił Damian Bańka, lider okręgu rzeszowskiego partii Wolność, startujący z listy Konfederacji.

Do podobnych sytuacji miało także dochodzić w innych ośrodkach regionalnych TVP.

21-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym: