REKLAMA

Tytuł II Wicemistrza Polski Cross Country dla 19-latka z Leska (ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. Wczoraj, 4 października w Wałbrzychu odbyła się XX runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Cross Country, która była jednocześnie zakończeniem całego cyklu. Tytuł II Wicemistrza Polski w klasie Junior wywalczył 19-latek z Leska – Jakub Haftek.

Kuba w sezonie 2015 startował z numerem 869 na motocyklu KTM 250. Zorganizowanych zostało 10 spotkań (m.in. w Obornikach, Szczecinie, Radomiu), każde z nich to dwa dni 1,5 godzinnego rajdu. Zawodnicy musieli zmagać się z piachem, błotem, deszczem, upałem, a także swoimi motocyklami i własnymi słabościami.

pawelbozekJakub Haftek, fot. Paweł Bożek

Dla Kuby ten sezon nie należał do łatwych, ponieważ podczas jednych z zawodów doznał kontuzji barku, czego skutkiem był brak treningów przez około miesiąc. Był to jednak okres przerwy między kolejnymi rundami. Niestety tyle szczęścia nie miał jego przyjaciel, Maciej Zaniewicz, którego złamanie ręki podczas treningu wykluczyło z zawodów, a w konsekwencji nie mógł walczyć o III miejsce Mistrzostw Polski w klasie Senior 1. Aktualnie obaj zawodnicy należą do Myślenickiego Klubu Motorowego. Oprócz dobrego występu w rajdach Cross Country Kuba w tym roku wystartował w największym w Europie Środkowowschodniej masowym wyścigu motocyklowego enduro – Red Bull 111 Mega Watt, zajmując w biegu finałowym 28 pozycję na 500 zawodników.

ziemlewiczJakub Haftek, Maciej Zaniewicz

Sporty motorowe nie należą do tanich, co zazwyczaj stoi na przeszkodzie do startów w zawodach, lepszego wyposażenia motocykla, a także większej ilości treningów w różnych warunkach. Pozyskanie wsparcia finansowego na naszym terenie niestety graniczy z cudem. W tym roku zajął III miejsce w całym cyklu Pucharu Polski Enduro w klasie Masters. Na co dzień Kuba jest uczniem IV klasy Zespołu Szkół nr 2 im. Grzegorza z Sanoka. Oprócz treningów pod zawody motocyklowe, bierze udział w treningach sanockich Samurajów.

Najważniejsze osiągnięcia Kuby
Sezon 2012:
– Zdobycie II-go miejsca w całym cyklu Pucharu Polski Enduro w klasie Junior 50;
– Zdobycie VI-ego miejsca w całym cyklu Pucharu Polski Super Enduro w swojej klasie;
– Udział, jako jeden z 20 zawodników z całej Polski, w projekcie „Red Bull Under My Wings” z Tadeuszem Błażusiakiem, najlepszym zawodnikiem świata Super Enduro, Enduro Cross itp.;
– IV miejsce w biegu o Puchar Burmistrza miasta Łodzi w Super Enduro, rozegranego
podczas Mistrzostw Świata Super Enduro w Atlas Arenie w Łodzi;
– Udział i ukończenie zawodów Hard Enduro Regiment 13 challenge w Rumunii.

Sezon 2013:
– IV miejsce w całym cyklu Mistrzostw Polski Super Enduro w klasie Junior;
– Zakwalifikowanie się oraz zajęcie 15-ego miejsca w Mistrzostwach Świata Super Enduro w klasie junior w Atlas Arenie w Łodzi.

Sezon 2014:
– V miejsce w cały cyklu Mistrzostw Polski Enduro w klasie Junior;
– Dwukrotne zajęcie III-go miejsca w Mistrzostwach Polski Cross Country;
– Udział i ukończenie zawodów Hard Enduro Red Bull 111 Mega Watt.

Sezon 2015:
– Zdobycie tytułu II-go Wicemistrza Polski Cross Country
– Zajęcie 28 miejsca w zawodach Hard Enduro Red Bull 111 Mega Watt.

materiał nadesłany

05-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: