REKLAMA

Uroczyste obchody Święta Policji w Lesku (ZDJĘCIA)

LESKO24.PL / PODKARPACIE . Wczoraj w sali narad Urzędu Miasta i Gminy w Lesku odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. W obecności zaproszonych gości funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lesku otrzymali nominacje na wyższe stopnie policyjne.

Święto Policji przypada na dzień 24 lipca. Jest to szczególny dzień w historii Policji, ponieważ 24 lipca 1919 r. uchwalono Ustawę o Policji Państwowej. W tym roku lescy policjanci obchodzili swoje święto 18 lipca. Komendant Powiatowy Policji w Lesku nadkomisarz Roland Szczepanik podziękował podległym mu policjantom za rzetelną pracę i pełną poświęcenia, ofiarną służbę. Życzył, aby ich trud i zaangażowanie znajdowały uznanie mieszkańców.

Uroczystości przewodniczył inspektor Paweł Filipek, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Wspólnie z nadkomisarzem Rolandem Szczepanikiem wręczył on akty mianowania na wyższe stopnie policyjne 32 funkcjonariuszom leskiej jednostki Policji.

W uroczystości oprócz policjantów udział wzięli: Starosta Leski Andrzej Olesiuk i jego zastępca Wiesław Kuzio, Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Barbara Jankiewicz, Wójt Gminy Cisna Renata Szczepańska, Zastępca Wójta Gminy Olszanica Robert Petka, Zastępca Wójta Gminy Solina Katarzyna Zielińska-Onyszko, Prezes Sądu Rejonowego w Lesku Andrzej Cyran, Prokurator Rejonowy w Lesku Maria Chrzanowska, Dyrektor Zakładu Karnego w Uhercach Mineralnych ppuł. Tadeusz Kucharyk, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lesku bryg. Jacek Dydek, Komendant Placówki Straży Granicznej w Wetlinie ppuł. Marcin Marcinik, Dyrektor Ośrodka Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnego „Caritas” w Myczkowcach ks. Bogdan Janik, Dyrektor Zespołu Elektrowni Wodnych Solina Myczkowce Józef Folcik, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lesku Krzysztof Bąk, Nadleśniczy Nadleśnictwa Baligród Wojciech Głuszko, insp. w stanie spoczynku Wiesław Korczykowski były Komendant Powiatowy Policji w Lesku. Zaproszeni goście przyłączyli się do słów komendanta, przekazując słowa uznania oraz życząc wszystkim policjantom sukcesów w pracy zawodowej, wytrwałości i powodzenia w codziennej walce o bezpieczeństwo obywateli powiatu leskiego.

Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Lesku nadkom. Roland Szczepanik pożegnał się z funkcjonariuszami oraz zaproszonymi gośćmi w związku z zakończeniem po 27 latach służby w Policji.

Źródło: KPP Lesko

19-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: