REKLAMA

UWAGA! IMGW ostrzega przed silnym wiatrem i obfitymi opadami śniegu

REGION / PODKARPACIE. Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych zapowiada wystąpienie silnego wiatru do 50 km/h, z porywami do 90 km/h oraz natężone opady śniegu. Mokry i ciężki śnieg może powodować uszkodzenia linii energetycznych, drzew i dachów budynków. Możliwe utrudnienia komunikacyjne.

OSTRZEŻENIE Nr 96 Zjawisko: Intensywne opady śniegu
Stopień zagrożenia: 2 (ostrzeżenie obowiązuje: do 02 grudnia 2016, 18:00)

Opis: Spodziewane są chwilami obfite opady śniegu, przeważnie o charakterze ciągłym. Łączny przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od 5 do 15 cm na niżej położonych obszarach i od 30 do 50 cm na wyżej położonych obszarach. Przy silniejszych podmuchach wiatru możliwe zawieje i zamiecie śnieżne.

Zagrożenia: Mokry i ciężki śnieg może powodować uszkodzenia linii energetycznych, drzew i dachów budynków. Możliwe utrudnienia komunikacyjne.

__________________________________________________________________________

OSTRZEŻENIE Nr 97 Zjawisko: Silny wiatr
Stopień zagrożenia: 1 (ostrzeżenie obowiązuje: do 02 grudnia 2016, 11:00)

Opis: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, z porywami do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Wiatr może wzniecać zawieje śnieżne, znacznie ograniczające widoczność.

Zagrożenia: Porywisty wiatr może powodować zniszczenia w energetyce, rolnictwie, budownictwie, leśnictwie i utrudniać ruch na drogach.

Ochrona: Należy właściwie zabezpieczyć drzwi i okna, uprzątnąć meble ogrodowe, doniczki i inne przedmioty znajdujące się na balkonach lub przed domem, a którego mogłyby zostać porwane przez silny podmuch wiatru i stanowić zagrożenie dla ludzi. Nie wychodzić z domu, jeśli porywy wiatru przekraczają 70 kilometrów na godzinę. Unikać przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi. Nie prowadzić prac na otwartej przestrzeni, ani na dachach budynków. Jeśli planujemy podróż samochodem to lepiej ją przełożyć do czasu poprawy pogody. Przestawić samochód spod drzewa, tablicy reklamowej oraz słupa energetycznego.

fot. archiwum Esanok.pl

fot. archiwum Esanok.pl

Źródło: IMGW

02-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: