REKLAMA

W Bieszczady motocyklem? Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. W minioną niedzielę policjanci na drogach powiatu leskiego prowadzili działania „MOTOCYKL”. Ich podstawowym celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez tę kategorię uczestników ruchu drogowego dlatego w okresie wakacyjnym będą one powtarzane cyklicznie.

W związku z trwającym sezonem motocyklowym a tym samym zwiększeniem ruchu motocyklistów policjanci leskiej drogówki prowadzili w niedzielę wzmożone działania kontrolno – prewencyjne „MOTOCYKL”.

Czynności policjantów ukierunkowane były na zintensyfikowanie kontroli kierujących motocyklami i motorowerami oraz ujawnianie przestępstw i wykroczeń popełnianych na drogach przez tę grupę uczestników ruchu drogowego.

W trakcie prowadzenia działań funkcjonariusze badają stan osób kierujących jednośladami, wykorzystując urządzenia do badania stanu trzeźwości oraz narkotestery. Wykonują również pomiary prędkości na trasach, którymi często poruszają się motocykliści.
Głównym celem policyjnych działań jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez motocyklistów, a więc bezpieczeństwo ich samych i innych uczestników ruchu, dlatego w okresie wakacyjnym będą one powtarzane cyklicznie.

źródło: KPP Lesko

 

01-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.