REKLAMA

Wąskie wyspecjalizowanie kluczem do lepszej pracy

„Czy się stoi czy się leży, dwa tysiące się należy” – te czasy minęły bezpowrotnie. Dziś, by dobrze zarabiać trzeba być starannie wykształconym. Jednak i tu przestroga: ogólne wykształcenie zda się dziś na niewiele. Przyszłość należy do wąsko wyspecjalizowanych ekspertów.

Jeśli więc nie chcesz zasilić grona bezrobotnych lub być zmuszonym do pracy w zawodzie, którego nie lubisz, wybierz studia, które uczynią z ciebie eksperta. Przeglądając oferty uczelni zwracaj uwagę na kierunki i specjalności, które kształcą specjalistów. Tak właśnie funkcjonuje Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Dobrze widać to na przykładzie studiów II stopnia na kierunku ekonomia. Konkretnie chodzi o specjalność „Analityka IT w biznesie”, które WSIiZ uruchomiła wraz z firmą BorgWarner.

Celem współpracy BorgWarner i WSIiZ jest wykształcenie grupy ekspertów, którzy będą mogli wesprzeć technologiczny rozwój firmy. Połączenie wiedzy teoretycznej, którą daje WSiIZ i praktycznych umiejętności, w które studentów wyposaży BorgWarner, będzie idealnym startem dla przyszłej kariery.

– W BorgWarner zarządzamy talentami tak samo poważnie, jak zarządzamy biznesem. Chcemy, aby młodzi ambitni ludzie rozszerzali swoją wiedzę i umiejętności praktyczne w obszarze IT pod naszymi skrzydłami. Swoim pracownikom oferujemy możliwość rozwoju zawodowego w międzynarodowym środowisku – Anna Ledwożyw – Senior HR Manager.

Branża IT charakteryzuje się ciągłymi zmianami. Kluczowym elementem sukcesu firmy jest skupienie się na innowacyjności i prostocie – ich źródłem bardzo często są właśnie studenci. Cechują się oni świeżym, nieszablonowym spojrzeniem na różne problemy i zjawiska. Dlatego też spotkanie kierowane jest do studentów kierunków technicznych i matematycznych, którzy mają zmysł analityczny i chcą go rozwijać.

006-wąskie-wyspecjalizowanie

Atuty specjalności „Analityka IT w biznesie”

Specjalność jest realizowana na kierunku Informatyka (studia II stopnia) o praktycznym profilu studiów. WSIiZ jest jedną z niewielu uczelni w Polsce, która prowadzi studia na Informatyce w oparciu o taki profil. Co to oznacza? Wybierając specjalność „Analityka IT w biznesie” zdobędziesz umiejętności analityczne i biznesowe, poszukiwane w wielu korporacjach oraz instytucjach. Dzięki współpracy w firmą BorgWarner zajęcia mają charakter praktyczny odzwierciedlający rzeczywiste otoczenie biznesowe i IT. Studenci z najwyższą średnią będą mieć możliwość realizacji atrakcyjnych płatnych staży w firmie BorgWarner z perspektywą zatrudnienia.

Zakres tematyczny specjalności obejmuje m.in.:

  • Przygotowywanie danych oraz prowadzenie analiz w oparciu o metody i techniki statystyki opisowej.
  • Narzędzia umożliwiające analizę danych zapisanych na różnych poziomach szczegółowości oraz techniki wizualizacji danych z wykorzystaniem różnych form prezentacji (wykresy, pulpity kierownicze, infografiki, mapy myśli).
  • Metody prognozowania oraz prowadzenia analizy „Co jeśli”?
  • Techniki, metody i narzędzia pozwalające na optymalizację istotnych z perspektywy organizacji wskaźników procesowych (Key Process Indicators).
  • Proces tworzenia modeli analitycznych dla problemów liniowych oraz nieliniowych, czynności związane z optymalizacją utworzonych modeli oraz analizą wrażliwości i interpretacją otrzymanych wyników.
  • Techniki modelowania sytuacji decyzyjnych i rozwiązywania problemów biznesowych z wykorzystaniem symulacji komputerowej.
  • Analiza dużych zbiorów danych z wykorzystaniem technik i metod drążenia danych (Data Mining).
  • Modelowanie oraz analiza i optymalizacja firmowych procesów biznesowych.

BorgWarner to międzynarodowa firma, posiadająca swoją siedzibę w USA. Istnieje na rynku już ponad 100 lat. Jest światowym liderem wytwarzania produktów zmniejszających zużycie paliwa, obniżających emisję spalin i zwiększających osiągi. Produkuje systemy turbodoładowania, które odgrywają kluczową rolę w poprawie komfortu jazdy, zużycia paliwa, są przyjazne dla środowiska. Jako światowy lider technologiczny, jest partnerem prawie wszystkich producentów samochodów na całym świecie.

Dołącz do nas!
wsiz.rzeszow.pl

artykuł sponsorowany
17-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym: