REKLAMA

Wizyta policjantów na Festynie Rodzinnym w Jankowcach (ZDJĘCIA)

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. Policjanci uczestniczyli w festynie rodzinnym, który odbył się w Jankowcach. Dzieci i ich rodzice mieli okazję porozmawiać o pracy policjantów i obejrzeć sprzęt, którego funkcjonariusze używają w codziennej służbie. W spotkaniu wziął udział również wilczek „Wyjek”, który rozdawał ulotki i opaski odblaskowe.

1373510375

 W niedzielne popołudnie policjanci udali się z wizytą na festyn rodzinny w Jankowcach. Podczas spotkania funkcjonariusze przypominali dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się podczas spędzania wolnego czasu w domu, nad wodą, czy w górach. Z uwagi na zbliżający się rok szkolny poinformowali również o prawidłowym poruszaniu się po drodze. Seniorom zwracano uwagę na zachowanie czujności w kontaktach z nieznajomymi.
247226952
W spotkaniu wziął udział policjant z Oddziałów Prewencji Policji, który wyjaśnił na czym polega jego służba. Dzieci, jak i dorośli, mogli obejrzeć radiowóz i sprzęt wykorzystywany w policyjnej służbie oraz wykonać „legitymację policyjną” z odciskami swoich palców.
Atrakcją dla dzieci był wilczek „Wyjek” – maskotka leskiej policji, który rozdawał dzieciom odblaski i ulotki „Bezpieczne Wakacje”.
795105037
KPP Lesko
22-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: